Wpis z mikrobloga

#programista15k Czyli co teraz obecnie najlepiej iść w cyber bezpieczeństwo i uczenie maszynowe? Co z analizą danych, web devem czy aplikacjami mobilnymi?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@stary_grat: Chyba zależy, jaka działka, ale te certy to przegięcie. Praktycznie cały czas trzeba ten syf odświeżać, żeby utrzymać. W sumie to tam jest Soc Analyst, pen tester, inżynier cryptografii, reverse engineering i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kolczaneiro: Chmura, co firma, to inne akcje, więc człowiek jest zainstalowany permanentnie w jednym systemie. A, Business Analyst jest na tym samym poziomie co Data Analyst. A Big Data? To chyba też jest powiązane z ML. Chyba w cybersecu też dobre byłoby iść w kierunku cloudsecu? W PL to chyba głównie jadą na AWS?
  • Odpowiedz
Czyli co teraz obecnie najlepiej iść w cyber bezpieczeństwo i uczenie maszynowe? Co z analizą danych, web devem czy aplikacjami mobilnymi?


@Noelski: To się tak wszystko zmienia, że ciężko powiedzieć. Jak wchodziłem do branży te -+ 10 lat temu to popularny był web i testowanie. Później miałeś modę głownie na testerów, później devops, później frontend, później blockchain a teraz masz ML.
  • Odpowiedz
@Noelski analiza danych np. jako business intelligence też jest spoko. Ale musisz iść w rzeczy bardziej zaawansowane niż stworzenie daszbordu w PBI. Dodaj pythona, trochę ai, trochę teorii dziedzinowej, np finanse jak do banku czy marketing jak do analiz ab w marketingu i może być git. Webdev i mobilka chyba kiepsko. Mam znajomych, pytają regularnie czy do ai potrzeba doktoratu.
  • Odpowiedz
@Noelski chmura ma ogromny potencjał. I w zarządzaniu, i w analizie Big Data. Nie przejmuj się vendorami, to wszystko jest dość podobne. Ja np. robilem głównie Azure, ale jak przyszedł AWS to normalnie klikałem z tutorialami
  • Odpowiedz