Wpis z mikrobloga

@koneser_drapichrustow: trochę miałem podobne, z tym, że zdałem maturę i skończyłem studia. Na liceum praktycznie leciałem na samych 2, miałem ciągle problemy z frekwencja i nieodpowiednie przez to zachowanie. Finalnie ogólnie zarabiam zdecydowanie więcej od osób, które poświęcały się każdej chwili nauce no ale czy to jest wyznacznik wszystkiego? Mi się po prostu udało, trochę szczęścia i ogarnięcia ale jednemu czy drugiemu się nie uda
  • Odpowiedz
@koneser_drapichrustow tak taka nauczycielka mówi ucz się bo będziesz kopał rowy, a potem okazuje się że taki "kopacz rowów" ma dom bez kredytu, nowy albo kilkuletni samochód premium, a nauczycielka zarabia niewiele powyżej minimalnej, ma jakąś yariskę 20 letnią i klitkę w kredycie na 30 lat.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski mam wyższe i byłem łobuzem xd bo oceny akurat zawsze miałem niezłe i wiedziałem że uczyć to się trzeba. Ale też że nie ma co być grzecznym bo się kończy jako kozioł ofiarny do kocenia.
  • Odpowiedz
@galicjanin:

Czasami to może być różnie. Nawet największy dzban może zostać np. piłkarzem czy bokserem i kosić hajs. Liczy się natomiast to jak średnio radzą sobie w życiu dane grupy.

A fakty są takie, że ci co olewali wszystko od początku swojego życia, zaczynająć już w szkole, często potem kiszą się za minimalną i narzekają na wszystko na wykopie.
  • Odpowiedz
@dexterpol: Mi się wydaje, że tu chodzi o to, że osoby dobrze kombinujące sobie po prostu poradzą, ze studiami czy bez. A jak ktoś dobrze kombinuje to szybko ogarnia, że o ile nie chcesz być lekarzem, prawnikiem i poza wąską grupą zawodów, tak ogółem to niezbyt kogoś obchodzą oceny z gównoprzedmiotów które cię nie interesują. Skupiając się na tym, co lubią robić. Z frekwencją to i ja miewałem problemy, ale
  • Odpowiedz
@galicjanin: mój ziom z klasy raz nie zdał, potem oblał maturę. Założył warsztat, ale splajtował. Potem wziął się za fliperkę i teraz kontroluje rynek mieszkań w mojej mieścinie. Kosi taki kwit, że co parę dni wstawia foty z innego kraju, jak popija drinki na plaży.
  • Odpowiedz
@galicjanin: Czy ty jesteś tym typem, co mówi, że wykształcenie nie ma znaczenia bo ci z mniejszym potrafią mieć lepszy komfort życia, ale sam masz mniejsze wykształcenie i nie masz większego komfortu życia?

Bo u mnie w rodzinie dosłownie każdy kto skończył studia to zarabia ponad minimalną.
Moja kuzynka jest chirurgiem, a kuzyn architektem i obydwoje zarabiają więcej niż niejeden gość na magazynie, więc twój wpis to takie troche #!$%@?
  • Odpowiedz