Wpis z mikrobloga

Drętwienie łap na rowerze - czy może mieć coś wspólnego z nieprawidłową pozycją?

Dodam, że mam zaburzenia równowagi (lekka "niepełnosprawność"), więc jakkolwiek kocham rower to jednak zawsze się podczas jazdy bardzo stresuję i ściskam kierownicę. Zastanawiam się jak sobie ulżyć inaczej niż tylko ćwicząc i budując pewność siebie xD

#rower
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na pewno pozycja na rowerze ma na to wpływ. Ja na moim rowerze do XC jadąc pochylonym do przodu gdzie ciężar przekłada się właśnie na dłonie odczuwam mrowienie. Na rowerze do skakania gdzie siedzę bardziej wyprostowany nie odczuwam mrowienia.
  • Odpowiedz
  • 0
@FreeFromMuslim jestem dość mocno wyprostowana na rowerze, bo mam siodełko nisko - niestety przy wyższej pozycji zdarza mi się... Nie złapać równowagi podczas zatrzymywania się. To raczej nie to.
  • Odpowiedz
@mala_rybka: mi też drętwieją, ale na pewno mniej, od kiedy zmieniłem chwyty na kierownicy, z takich ergonomicznych z twardą gumą, na Esi Grips. Czasami też mi się wydaje, że jak przednie koło nie jest zbyt mocno napompowane to jest lepiej.
  • Odpowiedz
  • 0
@pawelpan to może wymienię, mój rower to taki z typu komunijnych, więc całe wyposażenie i akcesoria są budżetowe. Lekkie drętwienie by mi nie przeszkadzało (bo bywa, zdarza się), tylko że założyłam sobie że dźwignę 50 km, a jakkolwiek nogi i d--a dają radę (chociaż powoli), to przestaje czuć ręce po kilkunastu kilometrach xD

@programista15cm myślałam o bikefittingu. Ciężko znaleźć i fizjo i bikefitterow którzy znają się na potrzebach osób z
  • Odpowiedz
mój rower to taki z typu komunijnych,


@mala_rybka: Zmiana kierownicy, albo mostka może sporo poprawić przy nakładzie finansowym 50zł. Jeżeli nie masz przeciwwskazań do ćwiczeń siłowych, porób pompki i deskę (3x w tygodniu co drugi dzień, jak zwykłe są za ciężkie to z kolan) – może coś w plecach, albo ramionach za szybko się męczy, a tymi ćwiczeniami bardzo szybko wzmocnisz praktycznie wszystkie mięśnie, odciążysz kręgosłup.
  • Odpowiedz
  • 0
@DJArmani co drugi dzień ćwiczę ramiona i brzuch, w tym plank i superman na kółku ABS. Jestem dość świadoma swoich słabości i ograniczeń, zbudowanie silnego szkieletu mięśniowego to mój must have (gdyby nie to, to bym wykręcała sobie nogi przy spacerku). Mogę robić wszystkie ćwiczenia siłowe, byle rozsądnie i ze spokojnym progresem (są wręcz wskazane!) i rzeczywiście pomagają. Mimo tego zaczyna mi się robić wdowi kark i to cholerne drętwienie ramion.
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Jeżeli masz kierownicę całkiem prostą, to zmiana na kierownicę riser, m-bar, jaskółkę albo skrócenie mostka, albo jedno i drugie wyprostuje co nieco pozycję, czyli odciąży ręce na rzecz tyłka. Są też trekkingowe wysokie mostki regulowane, które pozwolą na jeszcze większe wyprostowanie. Nie jestem zwolennikiem mostków regulowanych, ale do jazdy w koło komina bez szaleństw taki mostek wytrzyma i powinien być bezpieczny – ludzie jeżdżą i żyją.
Jeżeli teraz siedząc
  • Odpowiedz
@mala_rybka:

Najlepiej zmieniać ułożenie rąk podczas jazdy, żeby cały czas dłonie nie były w jednej pozycji.

No i prosta kierownica może przy dłuższej jeździe uciskać nerw łokciowy, do dłuższych jazd kierownica >15° skosu, a najlepiej 30°.
  • Odpowiedz