Wpis z mikrobloga

Jest autentyczna zapaść systemu zdrowia w Polsce. Potrzeba na wczoraj przedefiniować cały system, który pomimo zwiększenia w nowym ładzie składki zdrowotnej kilkukrotnie, na naszych oczach wali się strukturalnie.

Tymczasem ministrem (ministrą) zdrowia - najtrudniejszego resortu w Polsce - jest kobieta z poniższymi kwalifikacjami:
- studia z zakresu filologii polskiej
- praca w szkole podstawowej
- studia podyplomowe z zakresu filozofii, etyki, zarządzania jakością w organizacjach dydaktycznych
- studia podyplomowe z audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej (tu jako tako plus)

Serio to miało inaczej wyglądać. Po rządach niedojdów mieli wrócić profesjonaliści, eksperci. Ach szkoda strzępić ryja. W pół roku sprawę tabletki "dzień po" rozwiązali...

#polityka #zdrowie #polska #bekazpo
Amatorro - Jest autentyczna zapaść systemu zdrowia w Polsce. Potrzeba na wczoraj prze...

źródło: obraz

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Amatorro: żaden ekspert tego nie naprawi, całkowita prywatyzacja albo w perspektywie kilkunastu lat będziemy mieć przyzwolenie na obowiązkową eutanazję starszych ludzi
  • Odpowiedz
@Amatorro: dla mnie za pojazd po medykach jest już skreślona a dla g0rników, nauczycieli i rolników kasa zawsze się znajdzie nie rozumie problemów ale i tak największą kanalią był Badziwil
  • Odpowiedz
@Amatorro: Ja nie raz chce sobie strzelić w łeb, gdy patrzę co ta koalicja odwala XD Proste błędy, niezrozumiałe decyzje i przede wszystkim koszmarna polityka komunikacyjna. Myślę, że jednak wycofają się z tego durnego bk0%, bo raczej widzą, że to olbrzymi strzał w stopę. Co do NFZ to nie wiem jakie mają plany na poprawienie tego, bo oczywiście nic nie potrafią zakomunikować.
  • Odpowiedz
  • 1
musiałbyś takiej osobie zapłacić konkretne pieniądze żeby się tym zajęła


@zapomnialemhaslo: Masz rację, jednak chyba warto zapłacić, nie? Obecne jakieś 18k brutto pensji dla ministra zarządzającego resortem z budżetem 150mld zł to nawet nie wiem, czy można uznać za "żart"...

Co do NFZ to nie wiem jakie mają plany na poprawienie tego, bo oczywiście nic nie potrafią zakomunikować


@Koziom: Komunikacja leży, ale planów chyba po prostu nigdzie nie
  • Odpowiedz
@Koziom: W wypowiedział zabrzmiało bardziej pogardliwie, do wymiany w trybie natychmiastowym.
że nie będzie podwyżek bo zarabiają za dużo nie to co biedni nauczyciele czy jakoś tak, oszukali wyborców....
Gdyby resort miał objąć ktoś porządny z TD to byłoby lepiej.... jest ogromna przepaść między zrozumieniem tematu w TD a resztą partii ale może dlatego że Władek jest lekarzem i mówi prawdę a Hołownia obiecywał nawet w sejmie. Gardzę PISEM za
  • Odpowiedz
Tymczasem ministrem (ministrą) zdrowia


@Amatorro: #niepopularnaopinia ale rząd to politycy, nie eksperci. Minister powinien mieć ciała doradcze, które mu podpowiadają, czy kreślą strategie a potem ten polityk ma wejść na posiedzenie Rady Ministrów i przeforsować swoje rozwiązanie. Kwestia tego czy damy hajs na wojsko, zdrowie, kulturę, edukację, zdjęcia Marylin Monroe to już czysta polityka i tam liczy się siła przebicia a Leszczyna ma dość silną pozycję w PO.
  • Odpowiedz