Wpis z mikrobloga

Na platformie X dr Piotr Witczak udostępnił z odpowiednim komentarzem pracę (której współautorem jest Peter McCullough i William Makis – znani antyszczepionkowcy), mówiącej o tym, że rzekomo szczepionka przeciw Covid-19 była bezpośrednią przyczyną lub znacząco przyczyniła się do śmierci 73,9% osób. Tytuł tej pracy to „A Systematic REVIEW of Autopsy findings in deaths after covid-19 vaccination” (linki do wszystkich prac, o których tu wspominam zawarte są w komentarzu).

Pan dr Piotr Wiczak nie włożył wysiłku w zapoznanie się z cytowanymi pracami w powyższej publikacji. Ja to zrobiłam, aby sprawdzić jej rzetelność.

W Petera McCullough znajduje się tabela z zebranymi pracami opisującymi zgony u zaszczepionych przeciw Covid-19, jako materiał źródłowy do analiz. W większości przypadków są to tzw. case study czyli opisujące jeden przypadek. W kilku pracach źródłowych badano większe grupy – i na te prace zwróciłam uwagę:

1. Na początek sięgnęłam do pracy z Kolumbii z roku 2022, którą cytuje McCullough. Wskazano tu aż 121 zgonów osób zaszczepionych. Tymczasem sami autorzy cytowanej pracy piszą „brak związku pomiędzy przyczyną śmierci a podaniem szczepionki przeciw Covid-19”.

2. Praca z Japonii (2021) – 54 przypadki zgonu osób zaszczepionych. Autorzy tej pracy piszą: „w tym badaniu nie wykazano wyraźnego związku przyczynowego pomiędzy szczepieniem a śmiercią” – zresztą nie wykonano tu autopsji. To dziwne, bo w tytule pracy Petera McCullough jest mowa właśnie o autopsji na potwierdzenie przyczyny zgonu.

3. Praca z Singapuru (2022) – 28 przypadków zgonów osób zaszczepionych. Autorzy tej pracy piszą: „nasze badanie nie wykazało wyraźnego związku przyczynowego pomiędzy szczepieniem mRNA a zgonami osób, które zmarły w ciągu 72 godzin po otrzymaniu szczepionki przeciw Coid-19”.

4. Praca z Niemiec (2021) – 18 przypadków zgonów osób zaszczepionych. Autorzy piszą: „W przypadku 13 zmarłych przyczyną śmierci były istniejące wcześniej choroby, a badania pośmiertne nie wykazały związku przyczynowego ze szczepieniem. W jednym przypadku po szczepieniu produktem Comirnaty przyczyną śmierci było zapalenie mięśnia sercowego. Związek przyczynowy ze szczepieniem uznano za możliwy, lecz nie można go było wykazać ponad wszelką wątpliwość.

Zawsze należy zapoznać się z całą pracą i jej cytatami, aby wyrobić sobie osąd. Ta publikacja Petera McCullough wskazująca na szczepionkę przeciw Covid-19 jako przyczynę lub powiązanie ze zgonem 73,9% osób w oparciu o przegląd literatury to jedna wielka manipulacja.

Prof. Agnieszka Szuster- Ciesielska
#foliarze #szczepienia #antyszczepionkowcy #nauka
JANIEZOLTY - Na platformie X dr Piotr Witczak udostępnił z odpowiednim komentarzem pr...

źródło: temp_file83641464280657027

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach