Wpis z mikrobloga

  • 17
@krystekw2: Płacę składki na swoją emeryturę, w jaki sposób będzie ona zapewniona to już problem Państwa, jeśli jej nie będzie to z jakiej racji potrącają mi to z wypłaty.
  • Odpowiedz
@Wraczek @SuperTimor435
Jak bardzo dobrze widać - państwa w ogóle nie obchodzi zapewnienie Ci dostatniego życia, sam sobie musisz o to zadbać.
System jest krzywy ale nie ma co liczyć, że ktoś go naprawi i że będzie się zajebiście żyło.
Nie chcesz mieć dzieci? Twoja wola. Jedyne co, to nie zniechęcaj do tego innych swoim skrzywionym światopoglądem.
A jak już zniechęcasz, to nie narzekaj później, że nie masz emerytury, że
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas:
Gdyby tylko ktoś wpadł na pomysł, żeby nie wydawać wszystkiego na bieżąco, tylko czekać z ruszaniem tych pieniędzy aż ich właściciel przejdzie na emeryturę. Na inflację są sposoby. A najlepiej gdyby ich łaskawe systemy w ogóle nie istniały i każdy sam dbał o swoją przyszłość wedle uznania

nie, to ty będziesz zdychać z głodu, nie kraj.


Skąd wiesz, że nie zabezpiecza się na emeryturę?
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Kolejny raz piszę - nie o to chodziło w mojej wypowiedzi.
Ale jeszcze raz łopatologicznie - nie chcesz mieć dzieci? Masz do tego prawo. Ale nie zniechęcaj do tego innych. A jak już zniechęcisz, to nie komentuj później, że łolaboga łemeryturę mię zabrali.
  • Odpowiedz
Płacę składki na swoją emeryturę, w jaki sposób będzie ona zapewniona to już problem Państwa


@Wraczek: jak nie będziesz miał emerytury albo podniosą ci wiek emerytalny do 75 rż to raczej będzie "twój problem"
A podatek emerytalny płacisz na emeryry swoich rodziców i dziadków.

Mieszkaj w państwie z krzywym systemem, który wymaga od ludzi płodzenia się, żeby się
  • Odpowiedz
Płacę składki na swoją emeryturę, w jaki sposób będzie ona zapewniona to już problem Państwa


@Wraczek: liczyłeś sobie kiedyś jakie płacisz te składki? xD

a już pomijając to - co i od kogo niby kupisz na tej emeryturze jeśli do tego czasu wszyscy się zamienimy w starych pierdzieli, a nie wykształcimy całego pokolenia lekarzy, sklepikarzy, ratowników, informatyków - skąd się wezmą ci ludzie chętni ci świadczyć usługi na starość jak
  • Odpowiedz
@krystekw2: Będę zniechęcał, bo uważam, że rozmnażanie jest złe. Są rzeczy ważniejsze niż moja wygoda na emeryturze

@ciemnienie

możesz nie tagowac #dzieci?

Jak ma nie tagować dzieci, skoro wpis bezpośrednio ich dotyczy? Pomyśl trochę
Życie w bańce, że dzieci to czyste dobro i same plusy nie jest dobre dla psychiki
  • Odpowiedz
  • 12
@conamirko: temat jest złożony i trudny, każdy rozwinięty kraj ma ten problem. To co według ciebie mam robić, walnąć gromadkę dzieci z których każde będzie musiało przechodzić przez to piekiełko i schemat: szkoła, studia, gówno praca + rozwój, praca? I tak do ustranej śmierci. Walić taki system którzy wytworzyliśmy, żyjemy by pracować a nie odwrotnie i tu leży problem.
  • Odpowiedz
@konrado12:

To w co byś inwestował swoje oszczędności emerytalne gdyby nie było przyszłych pokoleń? Nieruchomości? Akcje? Obligacje? Kto by to od ciebie odkupił? Psiecko czy chat gpt?


Tak. Za 50 lat jeszcze dużo będzie ludzi na świecie
  • Odpowiedz