Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny

Czy mieszkania rzeczywiście są drogie?
Weźmy takie mieszkanie 50-60 metrów, cena koło 450k. Spokojnie starczy ten metraż dla pary.
20% wkład własny = 90k. Kredyt do dobrania 360k. Rata 2.5k na 30 lat. Czynsz i rachunki 700 złotych. Czyli 3200 za mieszkanie.
Taka uboższa para niech zarabia 4k każde (to tylko 750 złotych ponad minimalną!!!). Daje to 8k - 3.2k za mieszkanie, zostaje 4800 na życie. To chyba nie jest mało?

Naprawdę mamy bańkę? Imo nie jest tak drogo.
  • 84
  • Odpowiedz
@karetpoker: oddawanie 40% swoich zarobków za miejsce do mieszkania w państwie, w którym kolejne 40% jest Ci #!$%@? z brutto to jest bańka. Przecież nawet imigranci z Afryki nie chcą tu mieszkać na takich warunkach.
  • Odpowiedz
@Adolf_Cartman: do 750k? No to chyba poniżej 1 mln zł, nie? XD Ja odpowiadałem na komentarz twierdzący, że w największych miastach bez 1 mlna zł to nawet nie warto zaczynać szukać.
  • Odpowiedz
  • 3
@magiol czemu akurat w Trójmieście? to miejscowość turystyczna, równie dobrze mogłeś napisać o Zakopanem

ja piszę o przeciętnym mieście wojewódzkim, takim jak Bydgoszcz
  • Odpowiedz
  • 0
@karetpoker bo tu sie urodziłem, tu mieszka cała moja rodzina i tu mam pracę która pozwoliła by mi na taki kredyt.

Oferta jest serio, jesli znajdziesz mi takie mieszkanie za 450k nawet do kompletnego remontu to zapłace ci 20k złotych
  • Odpowiedz
@karetpoker: wynajem 3k czyli według twoich obliczeń zostaje im 200zl mają na wkład własny po 40 latach 96k, ceny mieszkań #!$%@? do 2 milionów dalej nie mają na wkład własny. Wiadomo wzrost płacy, wiadomo wzrost cen najmu i tak #!$%@? zaoszczędzisz, szwagier 2 rok sprzedaje dom za 1,5 mln złotych bo nikogo nie stać na wkład własny.
  • Odpowiedz