Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny

Czy mieszkania rzeczywiście są drogie?
Weźmy takie mieszkanie 50-60 metrów, cena koło 450k. Spokojnie starczy ten metraż dla pary.
20% wkład własny = 90k. Kredyt do dobrania 360k. Rata 2.5k na 30 lat. Czynsz i rachunki 700 złotych. Czyli 3200 za mieszkanie.
Taka uboższa para niech zarabia 4k każde (to tylko 750 złotych ponad minimalną!!!). Daje to 8k - 3.2k za mieszkanie, zostaje 4800 na życie. To chyba nie jest mało?

Naprawdę mamy bańkę? Imo nie jest tak drogo.
  • 84
  • Odpowiedz
@karetpoker: jak za tyle mi znajdziesz nowe 50m w Szczecinie to biorę w ciemno. Coś sensownego to już 15k za m. A większość znajomych jak patrzę to ma maks 5k ale brutto. Co do czynszu to ja podobny płacę za 30m2 mieszkając sam. W Bydgoszczy może jest dużo taniej ale w takiej wiosce Szczecin to za 4k nie kredyt nie starczy.
  • Odpowiedz
@karetpoker: kiedy próbowałem wykopkom tłumaczyć podobne rzeczy na przykładzie TOP 5 to najechali na mnie jakbym im matkę obraził. A delikatne obniżki cen teraz są efektem jedynie brakiem popytu spowodowanego zapowiedzią programu mieszkaniowego pół roku temu i trzymaniem ludzi w niepewności. Kiedy decyzja już będzie to popyt ruszy, najpierw na mieszkaniach małych/tanich a później większych/droższych. Dodatkowo wyciągają argument, że nikt nie uzbiera na wkład własny ale zapominają, że często młodzi
  • Odpowiedz
@karetpoker: w najlepszych do zycia miastach, a nie zadupiach gdzie psy dupami szczekaja to za mieszkanie 50-60m z miejscem parkingowym ponizej 1m nie ma co sie zabierac na szukanie.
  • Odpowiedz
@St4nleys: Nie mnie powinieneś oznaczyć, ale przyznam że też z tego smiechłem. Ja np. nie mam w ogóle rodziny, wszyscy wyginęli, a dalszej jakiejś nie znam. Po nikim nic nie odziedziczyłem. Moja partnerka ma tylko matkę na głodowej emeryturze. Takich ludzi jest mnóstwo. Wykop jest odrealniony i patrzy tylko na miasta top5.
  • Odpowiedz
@mwl4: mi chodzilo o dobre dzielnice, a nie jakies gowna na obrzezach. Poza tym jedynie udowodniles, ze jestes debilem wpisujac nazwe miasta i probujac cos udowodnic swoim gownoprzykladem xD
  • Odpowiedz
@karetpoker Głupi to jest twój sposób myślenia. Człowieku, tak, każdy ma rodziców co zostawiają mu 100k na wkład własny XD
Jakby tak było to nie byłoby landlordów. Skąd Ty 60m2 za 450k znalazłeś? Chyba ruderę z grzybem na ścianach
  • Odpowiedz
@majkel88: no tak, bo Ty chcesz mieszkać w centrum miasta w dobrej dzielnicy z miejscem postojowym w garażu za pół darmo. Sorry, dla wszystkich nie wystarczy.
  • Odpowiedz