Wpis z mikrobloga

https://youtu.be/lr3YuDyKsX8?si=kzFDv6kbFuW0UkBZ #nauka #technologia #zainteresowania #kosmos #ciekawostki #teoriespiskowe Dzień Dobry. Własnie opublikowałam film na swoim kanale YT i wklejam z pewną nieśmiałością, bo lata juz nie byłam na Wykopie i nie jestem pewna czy w dobrym miejscu publikuje link do filmu. Jest to pierwszy film z serii ENIGMA SPECTRUM w którym łącze naukę z mitami i legendami, wiec jestem ciekawa wszelkich opinii, komentarzy i różnego rodzaju recenzji. Poprzednie moje filmy spotykały sie tutaj z zainteresowaniem, a jeden trafił na główną. Jesli post wkleiłam nie tu gdzie trzeba, albo nie tak, to przepraszam z góry.
joannagruszecka_pl - https://youtu.be/lr3YuDyKsX8?si=kzFDv6kbFuW0UkBZ                ...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

oliarskie rzeczy nie tylko nie wklejaj tu, ale najlepiej nigdzie ich nie wstawiaj


@Rancor: twój komentarz mówi mi e nawet nie zaznajomiłeś sie z treścią materiału . 1) Choć Antarktyda jest pokryta lodem to w wielu miejscach na Antarktydzie znaleziono skamieniałe pozostałości lasów i roślin , wiec twierdzenie o istnieniu tam zielonych lądów nie jest foliarską hipoteza. 2) fizyka kwantowa pozwoliła stworzyć tunel czasoprzestrzenny , stworzono dwie czarne dziury i
  • Odpowiedz
twój komentarz mówi mi e nawet nie zaznajomiłeś sie z treścią materiału


@joannagruszecka_pl: To prawda, po prostu jako geologowi słabo mi się zrobiło na tekst "Pusta Ziemia". To że Antarktyda natomiast miała kiedyś zupełnie inny klimat, nie jest dla mnie niespodzianką
  • Odpowiedz
jako geolog nie wiesz co jest w jadrze ziemi, bo nie mamy technologii zeby to sporawdzić, nie potrafimy sie przedrzeć przez wysoką temperaturę i ciśnienie. zresztą bezkres naszego kosmosu tez nie jest ogarnięty, bo tak samo w drugą stronę, nie możemy sie przedrzeć przez wysoka temperaturę i cienienie wiec z perspektywy takeij że nie wiemy jak wyglada jadro ziemi nie możemy sierdzić jednoznacznie zę nie jest puste, badania sejsmiczne budzą wątpliwości, nawet
  • Odpowiedz
@joannagruszecka_pl: Na co najmniej 4 sposoby możemy sprawdzić, że jądro nie jest puste:
1. Pole magnetyczne wskazuje na obracający się żelazowy rdzeń.
2. Przyspieszenie grawitacyjne sugeruje gęstość wnętrza ziemi.
3. Fale sejsmiczne swobodnie przechodzą przez wnętrze ziemi.
4. Planety powstają w sposób naturalny, a dość duże obiekty w wyniku oddziaływania grawitacyjnego przyjmują kształty kuliste, pełne w środku.

Niepuste jądro mogłoby powstać tylko na skutek interwencji jakiejś inteligencji.
  • Odpowiedz
takeij że nie wiemy jak wyglada jadro ziemi nie możemy sierdzić jednoznacznie zę nie jest puste,


@joannagruszecka_pl: Możemy stwierdzić to dzięki badaniom sejsmicznym, grawimetrycznym i geomagnetycznym

badania sejsmiczne budzą
  • Odpowiedz