Wpis z mikrobloga

Był ktoś niedawno w #iran #teheran ?
Chce się wybrać, ale już na starcie widzę jest pod górkę, bo ani airbnb ani booking ich nie obsluguje. Inne strony nie mają cen. Jak ogarnialiście noclegi?
I jak oceniacie bezpieczeństwo? Służby nie czepiają się robienia zdjęć?
#podroze
  • 10
  • Odpowiedz
@apeee: inne agregatory noclegów mają Iran, ale płacisz na miejscu (już nie pamiętam który ale pierwszy nocleg kupiłem tak i w sumie przepłaciłem, dalej ogarniałem sam i było taniej). Służby jak wszędzie. Wszelkiej maści atrakcje fotografować można, typu murale, dawna ambasada USA itp., ogólnie polecam wieczorkiem wpaść pod Milad Tower. Unikać protestów, jak coś sfotografujesz i policja karze Ci skasować to skasuj, pokazując im nawet co zrobiłeś i jak kasujesz.
  • Odpowiedz
@apeee: nie, praktycznie jak w każdym kraju z bliskiego wschodu. Masz wizę więc już i tak wiedzą kim jesteś. Gorzej moim zdaniem było w Arabii Saudyjskiej na lotnisku.
  • Odpowiedz
@prawdecipowiem: Pojedzie tylko go nie będzie ETSA obowiązywać i będzie musiał normalnie wizę wyrabiać w ambasadzie.

@apeee Ja znalazłem w Teheranie jakiś hostel i nawet wybrałem opcję, żeby mnie odebrali z lotniska. Potem kolejne noclegi hoteli brałem z przewodnika Lonely Planet. co bylo spoko bo tam się spotykali wszyscy backpackerzy i wieczorem sobie przy herbacie gadaliśmy. Tylko to było 9 lat temu - teraz pewnie jest trochę bardziej online.
  • Odpowiedz