Wpis z mikrobloga

Uwaga, podaję rozkład jazdy (ekonomicznej XD)

1. Koniec czerwca - przetasowanie najemców, sporo studentów / Ukraińców itd. wyprowadzi się i już nie wróci

2. Bekowicze masowo odbierają swoje kurniki i przeprowadzają się na własne. Trudno oszacować ile to ludzie mieszkający z rodzicami, a ile wynajmowało, ale łącznie to 65k lokali

3. Cały 2022 i połowa 2023 to w 70% zakupy ynwestorów, bo piniondze pożera inflacja. Nie wiem ile łącznie zakupiono tu unitów, podejrzewam, że koło 150k. One teraz albo dopompujo i tak już napompowany rynek wynajmu (zgodnie z narodowym motto "zawsze się wynajmie"), albo będą próbowali sprzedać.

4. 0% nie ma i na razie nic nie zapowiada, aby serio był głosowany. Rynek idzie na zdolności komercyjnej, która jest gdzieś tak połowę (XD) niższa niż ceny ofertowe. Ceny najmu są do tego 2 do 3 razy niższe niż rata za to samo. I jeszcze spadają.

5. Kończy się kasa z beki. noalejakto.jpg w czerwcu? Tak, dopiero teraz. Sprzedając bekowiczowi stare generujemy gotówkowicza, który dobiera najczęściej kredyt komercyjny i idzie do dewelopera. Ci ludzie już się wyczerpali, dlatego dewy m/m zanotowały taki drop w liczbie sprzedanych unitów.

Oczywiście Domański chciałby odpalić akcję kredytową no matter what. PKB byłoby grzane jeszcze ze 2 lata, może nawet do nowych wyborów. Ale też dużo dłuższa byłaby walka z inflacją. To o czym KO/PSL zapomina to że nie są sami w koalicji.

Będzie ciekawie, proszę zapiąć pasy XD Po raz trzeci, bo już miało kilka razy zjechać, ale nie.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 20
  • Odpowiedz
  • 36
chłopie ty w 2019


@elppaka: Nie w 2019 tylko w 2020 XD I by spadły, włącz sobie wywiad z deweloperem w samochodzie na youtube, w którym mówił jak to wyglądało i byli pod koniec 2020 tygodnie od bankructwa. Glapa ruszył z odsieczą 0% i trzymał stopy cały rok XD Potem szansa była w 2022, dewy w wakacje kwiczały o "pomoc dla młodych"... i ją dostali XD Teraz jest trzeci punkt,
  • Odpowiedz
Nikt nie pozwoli na zjazd, pół kraju jedzie na laniu betonu.


ja mysle ze bardziej to sie dzieje na zasadzie bezwladnosci gdzies tam pchanej marchewkami.... ale ze jebnie to kwestia czasu keidy zabrkanie marchewek

@duzy_krotki:
  • Odpowiedz
  • 54
pół kraju jedzie na laniu betonu


@duzy_krotki: Takie hasła to w Ministerstwie Rozwoju. Na tagu wymagana jest większa wiedza, np. że cała deweloperka mieszkaniowa razem wzięta to ułamek PKB.
  • Odpowiedz
@mickpl: ale by było jakby dali beke 0% a NBP by dowalił podwyżki stóp przy spadających stopach za granicą. Firmy jeszcze bardziej by wstrzymały inwestycje, złoty się umocnił a eksport siadł. Ale co tam beton by się lał i można by było wziąć kreche na 30 lat i mieć bekę ze spadkowiczy XD Zaraz by zaczęło się wołanie o euro w PL i trybunał dla Glapy
Jak widzę artykuły o
  • Odpowiedz
2. Bekowicze masowo odbierają swoje kurniki i przeprowadzają się na własne. Trudno oszacować ile to ludzie mieszkający z rodzicami, a ile wynajmowało, ale łącznie to 65k lokali


@mickpl: Czemu podajesz fejkowe informacje. Bekowiczy było dokłaenie 94 tysiące. 54tys do końca roku i w styczniu nowy rząd wrzucił nowele budżetową by wszystkich nadliczbowych wnioskodawców też przepchnąć po cichu.
Do bazowych 940 mln któe miały starczyć na 2 lata, dorzucono 880 mln.
  • Odpowiedz
@mickpl: czemu Ukraincy akurat w czerwcu mieliby się wyprowadzić z Polski?
ja to licze, że coraz mniej maturzystów będzie szło na studia. Takie pwr w 2016 miało 32koła studentów a rok temu już 20 xD
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras: seerio, to jeszcze istnieje? ja myślałem, że to się kończyło w czerwcu 2022 i też myślałem, że to tylko dla Polaków, którzy udostępniają mieszkanie łącznie z wyżywieniem haha

Teraz czytam coś o 120dniach, no nic będzie ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mickpl:

@duzy_krotki: Takie hasła to w Ministerstwie Rozwoju. Na tagu wymagana jest większa wiedza, np. że cała deweloperka mieszkaniowa razem wzięta to ułamek PKB.

skoro tak, to dlaczego pisałeś, że kredyt 0% jest dla KO tak ważny, że będzie grzanie gospodarki następne 2 lata, a może i do wyborów, pytam serio bo nie wiem ;D
  • Odpowiedz