Wpis z mikrobloga

ale tak właściwie to z tego co kojarzę to do momentu kiedy się odprawia mszę to to jest tylko zwykły opłatek


@0caffe: tak, ale nie zawsze. "konsekrowane komunikanty" przechowywane są w zasadzie w 3 celach - podanie jako "Wiatyku" osobie umierającej, rozdawanie Komunii Świętej poza Mszą i w celu adoracji.
  • Odpowiedz
@Logan00 według zasad religii te hostie może dotykać tylko ksiądz więc pewnie czekają aż przyjdzie ksiądz i podniesie je z ziemii. @Nanari pewnie pozłacany tylko więc dużo by za niego nie dostali @PiccoloColo to Afryka, Ameryka Łacińska albo Filipiny, a więc pewnie jakieś wojny plemienne katolików z innowiercami, a nie polscy lewacy.
  • Odpowiedz
@van-der-staas: jak się pomyśli to cały ten zamysł oddawania części ciała, żeby inni je zjedli jest strasznie chory.
- Stary jak nie zjesz części mnie, to znaczy, że mnie nie wielbisz ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@jakacper to nie jest część ciała, to tylko taki symbol. Chyba, że ktoś to zbezcześci to wtedy jest dosłownie ciałem Chrystusa. No i oczywiście #!$%@? w naukę Kościoła na ten temat.
edit: te wszystkie bezsensowne nauki, jak złożenie siebie w ofierze na krzyżu to wymysł gościa, który nie był apostołem. To może wiele tłumaczyć. :)
  • Odpowiedz
@Logan00: A bo to pewnie teraz jakieś specjalne tańce i marmolenie z okadzaniem trzeba odprawić, a nie tak po prostu wafla do kielicha.
  • Odpowiedz
@robert5502: zdjęcie, dwa lata temu. Zimbabwe gdzie większość to protestanci.
Niedługo sami zaczną rzucać te opłatki i rozlewać winsko żeby tworzyć kolejne podziały i stawiać ludzi w nieustającym napięciu, walki i oblężonej twierdzy.
Kościelne kanalie tylko tworzyć podziały i wyciągać łapy umieją
nyanian - @robert5502: zdjęcie, dwa lata temu. Zimbabwe gdzie większość to protestanc...

źródło: 1000012685

Pobierz
  • Odpowiedz