Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy wyjazd do małego miasta to błąd?

Sam wychowałem się w małym mieście. Teraz namawiam dziewczynę, żebyśmy się przeprowadzili do miasta 80k mieszkańców. Ona jest pielegniarką ja lekarzem, więc z pracą problemów nie będzie. Ona mówi, że pojedzie ze mną tam gdzie ja będę chciał.

Teraz żyjemy w dużym miescie, ale w sumie nigdzie nie wychodzimy. Lubimy nasze towarzystwo i siedzenie w domu. Nigdy w sumie nie byliśmy na koncercie, w klubie. Jak już to chodzimy np coś zjeść albo do kina. Rowery, spacer, jeziorko.

Ale wszyscy nam odradzają małe miasto, i to emerytow. Tylko ja widzę plusy: tańsze mieszkania, brak korków, znają cię inni.

Czy małe miasto aż tak ogranicza? Co byście zrobili bo mam mętlik w głowie

#pracbaza #praca #mieszkanie #pytanie #mieszkania #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
Co byście zrobili bo mam mętlik w głowie


@mirko_anonim: Nie słuchali losowych ludzi tylko przedyskutował to z partnerką i podjął decyzję to wasze życie a nie losowego mirka na vikppeel
  • Odpowiedz
To nie 2010. Są mniejsze miasta co oferują wszystko co większe tylko w mniejszej ilości. Nie powiedziałbym że toruń czy Bydgoszcz jest zła do mieszkania. Jak wprowadzałem się do Gdańska 9 lat temu, tylko w dużych miastach były takie udogodnienia jak zakupy pod dom, i szama 24/7 na dowóz. Teraz ma to większość miast 100k. Wiem że heheszki Bydgoszcz, ale już nie wygląda jak typowe miasto przemysłowe. Park młyński bardzo polecam. W
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 2 rzeczy przemyśl:
- rozważ większe miasta, ale poza top 5, np Bydgoszcz, Toruń, Radom, Kielce, Białystok, Olsztyn. Mogą być fajnym półśrodkiem.
- jeśli zdecydujesz się na wyjazd, to przegadaj to dokładnie z dziewczyną. Brzmi spoko, że pojedzie tam gdzie ty chcesz, ale jeśli w głębi duszy nie będzie tego chciała, to w przyszłości mogą wyjść z tego kwasy. Postaraj się dowiedzieć czego chce i ewentualnie przekonaj ją, a
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 80k mieszkańców to spore miasto. Kto ma kasę mieszka gdzie chce, kto jest biedny to musi wszystko oddać.
Macie miesięczny budżet w granicach 25k, więc jest spore pole do popisu. Brat cioteczny wyjechał na prowincję, wieś 200 osób i zbudował dom, mieszka mu się dobrze. Jest lekarzem, kasę rzucają mu pod nogi byle tylko przyszedł pracować.
Już miasta 20k dają możliwości. Najważniejsze to by nie oddalać się zbyt daleko
  • Odpowiedz
Czy małe miasto aż tak ogranicza?


@mirko_anonim: Jak chcesz robić w małym mieście to co można robić tylko w dużym to ogranicza. Jak chcesz w małym mieście robić to co w małym mieście robić można i od czasu do czasu wyskoczyć sobie do dużego miasta, ewentualnie za miasto, to nie ma lepszego miejsca jak małe miasto. W ogóle OPie.... 80k mieszkańców to jest małe miasto ? Małe miasto to jest
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie ma żadnych argumentów za zostaniem w dużym mieście, tym bardziej jak macie zawody, gdzie zatrudnią was z pocałowaniem ręki, a wy nie wychodzicie za bardzo. Spokój, taniej, spokojnie. A pizzerie czy rowery są przecież wszędzie.
  • Odpowiedz