Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz kupiłem i postawiłem basen. Zwykły stelażowy zalany 5m3 wody. Wziąłem też całą chemię itp. Po zalaniu zmierzyłem odrazu ph wody i wyszło 7.8. Dodałem pH minus wg zaleceń producenta czyli 300g aby obniżyć do 7.2 (zalecenia to 100g na 10m3 aby obniżyć o 0.1ph) po kilku godzinach i czterokrotnym przefiltrowaniu wody mierząc miernikiem tabletkowym max na skali jest czerwony dla 8.2 a ja mam aż fioletowy czyli mocno poza skala. Dostałem kolejne 300g i odczyt znów identyczny. Tabletki raczej dobre bo za pierwszym razem pokazało ok. Jakiś pomysł co z tym zrobić? #basen #chemia #pytanie
D3SP3RO - Pierwszy raz kupiłem i postawiłem basen. Zwykły stelażowy zalany 5m3 wody. ...

źródło: temp_file7797424644261201579

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: Ja od paru lat mam basen 15m3 i wale do niego przez cały sezon tylko tabletki chlor 3w1, pompa piaskowa i jeszcze nie gdy nie miałem problemów z wodą. W żadne ph czy inne duperele się nie bawię.
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: ja tam #!$%@?ę te mierzenie i wrzucam po prostu tabletę z chlorem plus pompka z filtrem w miarę często. Nie mam mętnie, nie mam zielono, a chlorem też tak nie śmierdzi jak na niektórych basenach. Tylko trzeba przykrywać i nie wchodzić z ziemią
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: może masz za małą zasadowość całkowitą? Możesz dodać sodę do wody, działa jako bufor przeciw zmianom pH w kierunku kwasowości, do tego obniży pH.
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: a ten kolor w pH 3.0 to nie jest właśnie fioletowy? Jeśli miałeś mało węglanów w wodzie to zmiana pH mogła być większa niż to co zakładałeś. Może poproś kogoś o sprawdzenie czy kolory się zgadzają bo to czasem jest bardzo subiektywne.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Za narada kilku z Was oleje temat pH i będę pilnował samego chloru. Jak zacznie woda zieleniec czy metniec to zacznę się martwić
  • Odpowiedz