Wpis z mikrobloga

#bieganie
Siemka, chciałbym zacząć biegać jakoś regularnie i z sensem.
Czy te plany treningowe z #garmin mają sens? Ustawił bym na start ten plan na 10km, bo 5km teraz słabym tempem na pewno przebiegne bez problemu.
Czy może polecicie coś innego niż plany z garmina?

Oprócz biegania ćwiczę na siłowni #mikrokoksy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeutscheGesetze: Plan nie biega jak chcesz zacząć biegać regularnie to zacznij biegać regularnie. Na początku nie ma to znaczenia czy będziesz wychodził i biegał czy biegał z planem. Plany garmina są spoko
  • Odpowiedz
@DeutscheGesetze nie jestem biegaczem, nie lubiłem i nie lubię dalej, ale miałem parę lub paręnaście lat temu chwilową zajawkę, gdzie celem było przebiegnięcie 5 km a potem 10km, 5 km się udało i wpadało dość regularnie, 10 tki niestety wtedy nie przebiegłem (i zapewne już nigdy nie spróbuję), bo skończyło się to dla mnie przewlekłymi bólami piszczeli/achillesow, jednak masa ciała, zapewne zła technika biegu, niezbyt idealne - na początku - buty
  • Odpowiedz
@DeutscheGesetze: Ja zacząłem biegać regularnie właśnie po zakupie Garmina. Wcześniej jakoś nie mogłem utrzymać tego dłużej niż miesiąc czy dwa.
Te plany dla mnie są spoko bo biegi nie są tak monotonne jak gdybyś miał zawsze sobie luźno biegać jednym tempem przez jakiś czas, a jednocześnie nie trzeba samemu liczyć dystansu albo czasu na interwałąch bo wszystko robi zegarek. Wyniki się poprawiają - przebiegany dystans, prędkość itp. Na siłowni też
  • Odpowiedz