Wpis z mikrobloga

Mirki pomozcie,

chlop przyjechal z Angli i nie moze znalezc roboty odpowiadajacej jego doswiadczeniu. Tak wyglada chlopa CV zawsze sie mi wydawalo ze jest spoko. I w czasach jak go pisalem to na probe wyslalem do kilku firm i odzew byl prawie 100% a teraz odkad wrocilem nic z powaznych robot. Np aplikowalem na kierownika magazynu w dpd i nawet mnie na rozmowe nie zaprosili a wymagania spelnialem w 100%.
#praca #korposwiat
slawek-krecichwost - Mirki pomozcie,

chlop przyjechal z Angli i nie moze znalezc rob...

źródło: IMG_7055

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slawek-krecichwost masz literówkę w 5 podpunkcie od góry. Do tego średnio wynika co tak naprawdę umiesz - piszesz JDA ale co JDA umiesz skonfigurować nowego klienta czy umiesz wydrukować raport z JDA?
  • Odpowiedz
@czuczer: Czyli co mam sie rozpisac w tamtym podpunkcie o tym co dokladnie na tym jda potrafie? czy cos w stylu JDA- W zakresie kontroli stanow magazynowych, przyjmowania towarow, nadzorowania operacji magazynowych i kontroli wydajnosci pracownikow?

Kolega z czech wrocil 6 miesiecy wczesniej niz ja do czech i z takim samym CV tylko bez czesci o zastepowaniu kierownika zmiany dostal robote za 15k na reke w DHL a mnie nawet
  • Odpowiedz
@slawek-krecichwost bardzo dobre cv, i w zakresie doświadczenia i dobrze opisane. Więc może byc tak, że jest „za dobre”. Taki człowiek będzie miał wyższe wymagania, nie tylko co do kasy, ale również samej kultury pracy, procedur itp, a oni np zdają sobie sprawę że u nich to wielki b----l i fekaloplastylka na codzień, więc o tak zaraz odejdziesz xD
To tak samo się zdarza jak rekrutacje „za wczasu”, gdy wakat dopiero
  • Odpowiedz
@czuczer bez przesady, Cv to nie lista operacji wykonywalnych na każdym systemie, o tym powinno się rozmawiać na spotkaniu. Zakres obowiązków + system/program/maszyna na jakiej pracowaliśmy i u opa wszystko się zgadza.
  • Odpowiedz
@Ytarka trochę tak ale akurat systemy WMS to jest bardzo niszowy temat i jeśli umie coś więcej niż zalogować się i przyjąć/wydać towar na skanerze to warto to podkreslic
  • Odpowiedz
@czuczer ok, znasz tę specjalizację to pewnie masz rację.
@slawek-krecichwost niemniej, warto wspomnieć, że jedno, nawet najlepsze Cv nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto je delikatnie modyfikować pod kątem oferty na którą aplikujemy. Ograniczyć szczegóły, o których nie ma mowy w danym ogłoszeniu i rozwinąć te, które dokładnie odpowiadają oczekiwaniom na stanowisko.
  • Odpowiedz
@Ytarka: Dziekuje bardzo za slowa otuchy, mam nadzieje ze sie cos ruszy bo narazie siedze w jakims dziadtransie z dwoma starymi babami co nie ogarniaja nawet excela wgl a kazda moja proba usprawnienia pracy jest przez nie odrzucana.
  • Odpowiedz
@slawek-krecichwost spoko cv tylko usuń to zdanie o powrocie do polski. Po co się tłumaczyć już na tym etapie. Generalnie cv nie służy do opisywania swoich emocji. Niestety jest cała masa HR kura może wyrzucić takie cv z jakiegoś durnego powodu. Mówię to z perspektywy osoby która ma odzew na poziomie 90%+
  • Odpowiedz
  • 0
@slawek-krecichwost wróciłam po 10 latach z UK,am zajebiste CV, a do z------j produkcji i Mediaexpert mnie nie chcą xd. Leci czwarty miesiąc i dopiero dziś miałam pierwsza konkretną rozmowę z perspektywą na zatrudnienie. Uzbroj się w cierpliwość, rozumiem Twój ból.
  • Odpowiedz
@kokos24: Nie wypadają źle, sam składam CV, aby zmienić robótkę na lepiej płatną, bo u mnie sknerus nie podniósł nadal minimalnej, bo przecież zarabiamy kilka tysięcy więcej od minimalnej. Na pracuj.pl jako, że dają statystyki to na 95% ofert na które złożyłem CV, jest 100+ osób według statystyk ile ostatecznie, tego nie wiadomo, bo jedynie do 100+ podają.

Szansa na to, że akurat do Ciebie zadzwonią to tylko i wyłącznie zależy od tego, czy HR się wyspał i ma dobry dzień. Długie CV źle, krótkie CV też nie pomaga, więc szukanie pracy to ruletka.
Sam w robocie, w której obecnie pracuję to składałem wcześniej 3 CV i 0 odzewu, po 4 CV odezwali się i wzięli mnie. Pytanie dlaczego wcześniej tego nie zrobili? Odpowiedź prosta, ogłoszenie musieli wystawić, aby góra się nie czepiała, a ostatecznie były wewnętrzne przenoszenia pracowników lub wciskanie znajomych, ale w pewnym momencie trafiłem na moment, że faktycznie musieli z rekrutacji i padło na mnie, ale drugi pracownik dobrany oczywiście po znajomości.

W moim przypadku najgorsze to właśnie dostać telefon, jak już chodzę na rozmowy (a w swoim życiu miałem kilkadziesiąt bliżej 100) to nabrałem pewności i wiedzy jak na takich rozmowach gadać i nawet nie spełniając w większości wymogów oferują mi pracę, ale najgorszy etap to przekonać po przez CV, aby
  • Odpowiedz