Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Denerwuje mnie spadek znaczenia Kościoła w Polsce. Jestem agnostykiem, ale Kościół jednak narzucał tradycyjny model rodziny i hamował postawy hedonistyczne wśród kobiet. Łatwiej by było dziś przeciętnemu Mirkowi znaleźć żonę, gdyby wpływ Kościołą był taki jak 20 lat temu.

#zalesie #religia #kosciol #zwiazki #feels #polska



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Postawy hedonistyczne = nie branie na męża pierwszego lepszego knura alkoholika po zawodówce, bo są w stanie się już same utrzymać, no na pewno tragedia dla miernot życiowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim o ile wiara katolicka jest ok i jak się przeczyta Nowy Testament (Stary Testament to samo zło wg mnie) to można mieć dobre wrażenie o tej religii, a to Kościół jako organizacja jest chora do szpiku kości i dobrze że straciła na znaczeniu. Gdy Kościół miał więcej do powiedzenia to wiele patologii czy przemocy było rozgrzeszane oprawcom a ofiary były zmuszane do przebywania ze swoimi oprawcami i obarczane winą za to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim twój obraz kobiet i roli kościoła jest absurdalnie skrzywiony. Kościół to nie biuro matrymonialne dla przeciętnych mirków. Może czas wziąć odpowiedzialność za swoje życie i przestać jęczeć jak przeciętny przegryw?
  • Odpowiedz
Dobrze by było też, gdyby nasze cudowne wspaniałe witaminki wybierały sobie odpowiednich mężów, którzy wychowają swoje córki na dobre żony.
Sekta katolicka i zasady moralne rozumiem.
Ale pierwszą podstawową komórką społeczną jest rodzina, jeśli tam sytuacja kuleje, to już tego nie naprawisz.
Dziewczyny które wybierają facetów zamiast szukać męża, właśnie pochodzą z takich rodzin, gdzie nie było ojca, lub nie poświęcał uwagi, był zimny emocjonalnie, nie pokazywał dobrego wzoru mężczyzny. I to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jako pocieszenie mogę ci powiedzieć, że możesz czuć się elitą
ateistów, którzy doceniają wagę religii katolickiej w rozwoju i przetrwaniu cywilizacji jest bardzo niewielu

o ile wiara katolicka jest ok i jak się przeczyta Nowy Testament (Stary Testament to samo zło wg mnie) to można mieć dobre wrażenie o tej religii, a to Kościół jako organizacja jest chora do szpiku kości


@Kitku_Karola: tak, i to nawet zauważają tacy ultrakatole
  • Odpowiedz
@bartlomiej-tudryk

@mirko_anonim: jako pocieszenie mogę ci powiedzieć, że możesz czuć się elitą

ateistów, którzy doceniają wagę religii katolickiej w rozwoju i przetrwaniu cywilizacji jest bardzo niewielu


Ciekawa konstrukcja zdania.

@Kitku_Karola: tak, i to nawet zauważają tacy ultrakatole jak braun czy michalkiewicz

ale nie oznacza to, że można lekką rączką wyrzucić religię i wartości do śmietnika

bo wtedy kończymy w takim szambie jakie teraz gotuje nam lewactwo


Tak. I właśnie dlatego
  • Odpowiedz