Wpis z mikrobloga

  • 870
w 2013

@Mega_Smieszek:
Przy czym połowa wykopków była wtedy w gimbazie. To przecież ich wina, że nie kupili mieszkania z kieszonkowego kiedy były one tanie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 9
a ich starzy zarabiali <3k


@klokupk:
I to ci bardziej zarobieni, w 2013 średnia krajowa wynosiła 2610,12 zł netto.

I teraz naszło mnie takie przemyślenie, bo akurat wtedy przeprowadziłem się za pracą i w pierwszej robocie #programista15k dostałem ówczesną średnią na start. Za wynajem mieszkania w Pile płaciłem wtedy 1200 zł odstępnego a z czynszem i rachunkami za prąd i gaz to było jakieś 1600 zł miesięcznie, 61% moich zarobków. Dzisiaj
  • Odpowiedz
  • 12
Przy czym połowa wykopków była wtedy w gimbazie.


@smk666 Dlatego nie ogaria jednej prostej rzeczy

To przecież ich wina, że nie kupili mieszkania z kieszonkowego kiedy były one tanie.

@smk666 i tak by nie kupili bo 3 lata wcześniej były dużo taniej. A 3 lata wcześniej nie kupili bo 6 lat wcześniej było dużo taniej.
Jeśli mentalnie w głowie się nie przestawi, że taniej już było to nigdy się nie kupi mieszkania.
  • Odpowiedz
To przecież ich wina, że nie kupili mieszkania z kieszonkowego kiedy były one tanie. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@smk666: nie były tanie bo Polacy mniej zarabiali. Tylko idioci porównują wartości bezwzględne. Czego się spodziewać po wykopie xD
  • Odpowiedz
  • 2
@ipkis123: @TurboDynamo
O to, to. Jeden wpis wyżej właśnie napisałem swoje przemyślenia ale pod kątem wynajmu bo wtedy w wieku 25 lat to był „mój” rynek.

Tl;dr; 11 lat temu było wręcz gorzej i nie było słychać tyle stękania co dziś.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: w 2013 miałem 25 lat kiedy kupiłem dom w Holandii z moją przyszłą żoną i to była naprawdę najlepsza decyzja mojego życia (oczywiście się trochę baliśmy itd) kosztowało nas to 150k ,był wtedy największy kryzysy w Holandii. Teraz ten dom jest wart 550k ()
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: chyba w jakimś dużym mieście. Ja w 2014 kupiłem 45 mkw za 135 k + 2 k za miejsce parkingowe. Garaże pod klatką były po 18 k. Metr mieszkania kosztował u mnie 2900-3000, tu nie ma za bardzo "dobrej lokalizacji", nie ma znaczenia w jakiej części miasta mieszkasz, wszędzie jest blisko i ceny za mieszkania są równe. Za 250 k, to oglądałem w 2017 dom - tradycyjny kwadraciak z wielkim
  • Odpowiedz