Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ehh dlaczego nie urodziłem się takim Niemcem, Holendrem albo chociaż Szwedem? Byłem w różnych krajach na zachód i zawsze robiło na mnie wrażenie ile tam luksusowych aut na ulicach, ile fajnych nowoczesnych budunków, wielkich firm. Nie da się być przegrywem gdy urodzisz się w takim kraju. Potomkowie ludzi, którzy cywilizowali Europe, dawne wielkie supermocarstwa albo księstwa. Ludzie pewni siebie, o wysokim IQ i inteligencji, wykształceni. To oni wyznaczają trendy i są właścicielami marek. My przy nich to tania siła robocza, montownia a nas mają za głupich pijaków i złodziei. Zresztą coś w tym jest bo nie jesteśmy inteligentnym narodem, mamy mentalność niewolnika i parobka a w dodatku mało inteligentni i niskie IQ. Nic nie wnieślimy w rozwój świata a nasza historia to historia porażek i zlepek innych kultur wschodnich.




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ehh dlaczego nie urodziłem się takim Niemcem,...

źródło: DSC_7226

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Wiem, że bait, ale Warszawa, Wrocław, Kraków wyglądają obiektywnie ładniej i schludniej niż taki Berlin czy Monachium - uśredniając całe centrum powiedzmy. Poziom bogactwa mógł naturalnie być tam akumulowany kilka pokoleń dłużej niż w Polsce więc to nic dziwnego, że jest sporo "old money" w społeczeństwie. Dużym paradoksalnym atutem Polski jest nowoczesna infrastruktura i usługi. Szybki internet po światłowodzie w każdej kamienicy, bankowość internetowa, nowoczesne biurowce, kanalizacja i wodociągi,
  • Odpowiedz