Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy tylko dla mnie umowy najmu okazjonalnego to jest patologia?
Konieczność poświadczenia że mam inny lokal do którego mogę być eksmitowany to jakieś kuriozum. Jak w takim przypadku osoby bezdomne mają zmienić swoją sytuację i cokolwiek sobie wynająć? Obecnie mam taką sytuację, że mieszkam w wynajętej kawalerce, ale chcąc wynająć coś większego, ciężko znaleźć jakiekolwiek oferty które miałyby normalna umowę. Dlaczego jako normalny pracujący obywatel, muszę prosić swoich rodziców, żeby zaświadczyli notarialnie że mogę być do nich eksmitowany (a co ma zrobić osoba żyjąca na wynajmie, bez rodziny czy znajomych posiadających nieruchomość).
Rozumiem że właściciele nieruchomości chcą być chronieni, ale dlaczego nie wystarczy zwykłe oświadczenie że w razie konieczności eksmisji, proszę o #!$%@? mnie na bruk?
#nieruchomosci #wynajem #patodeweloperka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: ale na tym polega najem okazjonalny. Właściciel mógłby wynajmować na zwykła umowę i tam żadne potwierdzenie nie jest potrzebne. Dlatego pisałem o właścicielu bo to jego wola w jaki sposób wynajmuje.
  • Odpowiedz
No tak, ale w przypadku gdy się nie podda egzekucji dalej ciągnie się to sądowo przez kilka lat.


@Chittat: ale najem okazjonalny właśnie polega na tym że adwansem sie notarialnie poddajesz egzekucji coś jak trzy siódemki (art 777)
  • Odpowiedz