Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy tylko dla mnie umowy najmu okazjonalnego to jest patologia?
Konieczność poświadczenia że mam inny lokal do którego mogę być eksmitowany to jakieś kuriozum. Jak w takim przypadku osoby bezdomne mają zmienić swoją sytuację i cokolwiek sobie wynająć? Obecnie mam taką sytuację, że mieszkam w wynajętej kawalerce, ale chcąc wynająć coś większego, ciężko znaleźć jakiekolwiek oferty które miałyby normalna umowę. Dlaczego jako normalny pracujący obywatel, muszę prosić swoich rodziców, żeby zaświadczyli notarialnie że mogę być do nich eksmitowany (a co ma zrobić osoba żyjąca na wynajmie, bez rodziny czy znajomych posiadających nieruchomość).
Rozumiem że właściciele nieruchomości chcą być chronieni, ale dlaczego nie wystarczy zwykłe oświadczenie że w razie konieczności eksmisji, proszę o #!$%@? mnie na bruk?
#nieruchomosci #wynajem #patodeweloperka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 24
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Moja logika jest taka: jakby tak było i istniał pewny prawnie sposób to by landlordzi tak nie płakali na nieuczciwych lokatorów. Wydaje mi się, że ktoś tutaj kiedyś pisał, że można to podpisać ale rodzice w każdej chwili mogą zmienić zdanie i landlord gówno Ci może zrobić.(to też jest patologia swoją drogą) Ale daje sobie za to obciać najwyżej poznokcie u nóg, także prośba żeby jakiś oświecony wiedzą prawną
  • Odpowiedz
@papciebabcie: Media mocno nagłaśniają sytuacje gdzie najemca nie płaci, ale to stosunkowo rzadka sytuacja, nawet sam wilk nieruchomości typu midel o tym mówił, że takie sytuacje to rzadkość.

O wiele częściej słyszałem o sytuacjach gdzie wynajmujący wparował najemcy bez zapowiedzi do mieszkania, robił problemy z oddawaniem kaucji, albo wywalał najemce bo córka jedzie na studia. Sytuacja jest patologiczna w obie strony.

No i realnie najem okazjonalny przed niczym nie chroni
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): @papciebabcie ja rozumiem z czego to wynika, nie narzekam na wynajmujących tylko obecna sytuację prawną. Dlaczego do eksmisji wymagany jest lokal zastępczy, a nie wystarczy jakieś oświadczenie że dobrowolnie się jej poddam.
Serio nie widzicie jak #!$%@? jest sytuacja w której żeby wynająć mieszkanie muszę mieć mieszkanie?

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Najem Okazjonalny wcale mocniej nie chroni wlasciciela. Ale ktos gdzie komus powiedzial, ze to tak lepiej i w to ludzie brna na slepo. Co z tego, ze osoba poswiadczy, ze Cie przygarnie jak w swietle prawa moze zmienic zdanie po podpisaniu, albo juz tam nie mieszkac i co wtedy ? #!$%@? dupa i kamieni kupa.
  • Odpowiedz
Jak w takim przypadku osoby bezdomne mają zmienić swoją sytuację i cokolwiek sobie wynająć?


@mirko_anonim: a kogo to obchodzi? Przeciez to nie jest zmartwienie prywatnego wlasciciela, ktory zreszta w obecnej usmiechnietej Polsce moze stracic mieszkanie jak wynajmie jakiemus patusowi.

Poza tym mamy wolny rynek. Jak sie nie podoba to mozna szukac innych ogloszen albo wyjechac z PL ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @majkel88 czy gdzieś napisałem że to powinien być problem prywatnego właściciela?Narzekam na sytuację prawną w której musisz ciągnąć znajomych/rodziców do notariusza żeby sobie wynająć mieszkanie, albo kupować poświadczenie na OLX (xD)
Żyjemy w państwie z gówna a wy jeszcze to usprawiedliwiacie.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
  • Odpowiedz
Co z tego, ze osoba poswiadczy, ze Cie przygarnie jak w swietle prawa moze zmienic zdanie po podpisaniu, albo juz tam nie mieszkac i co wtedy ? #!$%@? dupa i


@Chittat: to nie osoba poświadcza tylko op ze sie notarialnie poddaje egzekucji w przypadku...
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Patologią to jest fakt, że nie możesz eksmitować kogoś, kto nie płaci czynszu i dewastuje twoją własność. Umowy typu najem okazjonalny są jednym ze sposobów na walkę z tą patologią.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim skąd pewność że udostępniając tobie lokal w ramach najmu nie stwierdzisz po miesiącu że masz #!$%@? i nie będę się na tobie dorabiał. Przestaniesz płacić czynsz i media oraz opłatę najmu a wszystkim spółdzielnia albo zarządca obciąży mnie jako właściciela a ja z tobą nic nie będę mógł zrobić bo mi tego zabrania prawo.
Oświadczenie o #!$%@? na bruk nie styka bo prawo tego zabrania
  • Odpowiedz
@programista15cm No tak, ale w przypadku gdy się nie podda egzekucji dalej ciągnie się to sądowo przez kilka lat. Gadałem jakoś przy okazji o tym z radca prawnym. W teorii ma to chronic ale jak to w kraju gównem i patusami płynącym, teoria a praktyka w przypadku prawa idą osobymi drogami. Osobiście znał przypadki gdzie ludzie mieli najem okazjinalny ale powiedzieli ze nie i #!$%@? i się ciągnęło dłuuugo.
  • Odpowiedz