Wpis z mikrobloga

@enron Ależ oczywiście, że jednym z czynnikow jest to, że w Krakowie nie można budować wysokich budynków. Nikt nie mówi aby budować wieżowców mieszkalnych obok Wawelu ale na takich dzielnicach daleko od centrum why not ?
  • Odpowiedz
@enron: niska zabudowa w tym mieście oznacza rozlane bloki które kasują zieleń i robią masę betonu na parking. Turcja czy nawet aglomeracja Śląska poszła inna droga, czy nawet PRL w krk i wielka płyta. Jeśli mam wybrać czy ma być jeden wysoki blok czy niskie które zajma powierznie 2-3 większą to wolę 1 wysoki i na pozostałym terenie zieleń i przestrzeń. Tylko w tym mieście oni zrobią i rozlane bloki
  • Odpowiedz
@enron: ja to się zastanawiam dlaczego nie można stworzyć miasta od zera?
Gdzieś na zadupiu.
Niech sie skrzyknie paru.
Jednego zrobić burmistrzem i wszystko przyklepie.

Zrobią drogi szkoły
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: jest koncepcja, raczej była zrobienia nowego miasta. Rybitwy, czyli 10-kilkanaście min tramwajem na Zabłocie i do Wisły, świetnie skomunikowana bo zaraz obwodnica. Kasacja garbarni i smrodu na rzecz przemyślanego nowego miasta na setki tysięcy ludzi.

Ale rozkminili w stylu krakowskim, najpierw bloki, potem usługi i transport. Na szczęście to odrzucili, zostaje teren na kilkaset k ludzi bez planu. Nie ma wladz w tym mieście
  • Odpowiedz
@enron ależ oczywiście że powinno się budować 10 pięter minimum na takich Czyżynach czy Biezanowach Kurdwanowach przecież to daleko od centrum i jakoś za komuny nawet a teraz po 4 piętra stawiaja
  • Odpowiedz
@niemodnie: @enron Jak zwykle w tym genialnie zarządzanym mieście zamiast zrobić bardzo dobre połączenie tramwajem poza miasto żeby mogło się spokojnie w swoim tempie rozrastać będziemy robić z KRK jedno wielkie blokowisko... O to chodzi że dzięki Majchrowskiemu i tak każdy kawałeczek publicznej zieleni zaorali przed 2019, jeśli zaczną dokładać mieszkańców do tego miasta bez powiększania go na boki już całkiem będzie się tu żyło jak w jakims Hongkongu
  • Odpowiedz
@mac_mod: właśnie sam się zastanawiałem dlaczego jest taka patologia czemu nie powstają wysokie budynki w tym mieście. Jeżeli to co mówisz jest prawdą i są dowody na to że ktoś blokuje w krk stawianie wysokich budynków to jest zbrodnia
  • Odpowiedz
@rzub3r: to nawet nie blokowanie tylko trzymanie spójności. Jakieś pomysły słyszałem, ze chcą taka dzielnice ulokować nie w centrum, ani nawet w drugiej obwodnicy tylko dalej, ale to już prestiż deweloperom spada. Stara zabudowa miasta powinna być chroniona przed tym, ale oberzeza to niech sobie buduja. Popatrzmy na dobre przykłady, Londyn czy wieden, tam się nie buduje w centrum wieżowców mają osobna dzielnice z dala od centrum historycznego.
  • Odpowiedz