Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wuwuzela1: na zszycie rany ogromną rolę gra czas, najlepiej to zrobić jak najszybciej, od razu. Każda godzina jest ważna. Bo potem się "nie skleji", więc na SOR ci tego nawet nie zrobią i zostanie rowek.

Małe rozcięcia da radę załatwić plastrami do zamykania ran. Każdy to powinien mieć w apteczce.
N331 - @wuwuzela1: na zszycie rany ogromną rolę gra czas, najlepiej to zrobić jak naj...

źródło: 1000084438

Pobierz
  • Odpowiedz
umyj, odkaź i załóż plasterek ściągający i będzie git


@Tyrande: minął dzień, nawet dwa, to już za późno na zamknięcie rany. A jak jeszcze to przemył spirytusem albo wodą utlenioną...

@wuwuzela1: To jest prezentacja jak działa plaster do zamykania ran... Ma różne rozmiary i wersję. U ciebie powinien też taki się znaleść, ale od razu, nie dwa dni po...
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: jestę ekspertę.
Po takim czasie nie kwalifikuje się już do szycia. I nawet gdybyś zgłosił się od razu do lekarza to jest to za mała rana na szycie, przynajmniej z tego co widać na zdjęciu.
Kup stripy, zdezynfekuj, zaklej stripami, zakryj plasterkiem.
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Miałem głębszą ranę jak sobie przywaliłem siekierą w palec, pojechałem do szpitala na zastrzyk przeciwtężcowy tam po kilku godzinach czekania poddałem się i wyszedłem bo wysiadła mi cierpliwość, kupiłem w aptece jodynę itp, leczyłem sam miesiąc z plusem, wygoiło się, długo to trwało ale tkanka się odbudowała, została mała blizna, obyło się bez szycia.
  • Odpowiedz