Wpis z mikrobloga

Swego czasu trochę szukałem i nie mogłem znaleźć podobnej dobrej mapy drogowej Ukrainy. Wiem że mają np. drogę dwupasmową od Kijowa do Odessy ale chciałbym zobaczyć taką mapę szczegółową jak ta siskomu z dobrym podziałem na autostrady i drogi ekspresowe(których raczej na Ukrainie nie ma za wiele( ͡° ͜ʖ ͡°)) i te trasy dwupasmowe jak kiedyś w Polsce stara trasa s7 z Warszawy do Katowic z w miarę aktualną mapą/datą. Jakby coś ktoś znalazł to będę wdzięczny, może ktoś z Ukrainy.

#droga #autostrady #ukraina #infrastruktura #mapa

Królowa map drogowej infrastruktury w Polsce
Toreo - Swego czasu trochę szukałem i nie mogłem znaleźć podobnej dobrej mapy drogowe...

źródło: nowa-mapa

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Toreo jedyna autostrada znajduje się w okolicach Kijowa. Mają nibyautostradę (coś jak stara gierkówka) między Kijowem i Odessą i zdaje się między Dnipro, a Charkowem, planowana przed wojną była autostrada na odcinku granica PL-UA - Lwów jako przedłużenie polskiej A4.
  • Odpowiedz
  • 0
@galicjanin: Też właśnie gdzie mi się omsknęło że mają coś na wschód od Dniepru oprócz tej między Kijowem a Odessą ale czy to był Charków-Dnipro czy Charków-D----s już nie kojarzę. No nic lata świetlne za nami, chyba na etapie Polski z lat 90tych pod tym względem.
  • Odpowiedz
@Toreo dokładnie tak jak my 30 lat temu przekraczając granicę z Niemcami otwieraliśmy szeroko oczy tak oni teraz otwierają, przed wojną oni byli tak 25-30 lat za nami, teraz z wiadomych względów dystans ten jeszcze się wydłuży.
  • Odpowiedz
  • 0
@Toreo nie miałem zamiaru, ale jak już masz taką dostać, to niech ktoś prześle na PW, ale niech nie udostępnia linku publicznie.
Z wpisów wnioskuję, że miłośnikiem kacapstwa nie jesteś, więc obdarzam Cię zaufaniem
  • Odpowiedz
  • 0
@T3sla: A dziękuje za zaufanie:) Wiesz nawet nie musi być aż tak jak siscomu(z planami budowy miejscowościami, z dedykowanym forum odcinka po kliknięciu na daną drogę itd.;) chodzi mi tylko o jasny podział na drogę jednopasmową/dwu pasmową/drogę ekspresową/autostradę z miarę aktualną datą. Bo to że na jakiejś mapie droga jest maźnięta/zaznaczona jako autostrada czy "główna droga" a po sprawdzeniu na Google Street View jest de facto powiedzmy odpowiednikiem Polskiej drogi
  • Odpowiedz
@Toreo: To jest mapa posklejana z wątków ze Skyscrapercity. Poszukaj na ukraińskojęzycznych wątkach na tym forum, to pewnie znajdziesz coś podobnego w jakimś wątku drogowym podwieszonym na samej górze.
  • Odpowiedz