Wpis z mikrobloga

#twinpeaks #seriale

Jestem tak stary, że pamiętam jak kiedyś Twin Peaks leciał normalnie w TV.

Nigdy tego nie oglądałem, ale naczytałem i nasłuchałem się tak dużo zachwytów nad tym serialem, że wrzuciłem go sobie na listę pt. "do obejrzenia kiedyś tam".

I właśnie to "kiedyś tam" nastąpiło. Jestem pod koniec 1 sezonu, został mi ostatni odcinek. Oczywiście go obejrzę.
Ja wiem, że ten serial ma trochę lat na karku, no ale...

Nie potrafię skumać tego powszechnego zachwytu, no po prostu no nie. Aktorstwo, wątki fabularne (no gurwa szpak, szpak xD) jakoś nie trafia to wszystko do mnie.

Czy drugi sezon jest lepszy w porównaniu do pierwszego? Czy lepiej dać sobie spokój?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@apaczacz Proste, w czasie kiedy był emitowany niczego podobnego nie szło obejrzeć w telewizji. Leciał serial Niewolnica Isaura, polski W labiryncie, Dynastia. Z sitcomów Mash, z rozrywki Muppet Show. Do tego dochodziła szarość polskiego blokowiska.
  • Odpowiedz
@apaczacz po drodze powstało od groma produkcji w podobnym lub lepszym klimacie, więc się zestarzał. Pamiętam jak go oglądałem w tamtym czasie w telewizji i byłem zachwycony i z wypiekami na twarzy czekałem na kolejny odcinek. Parę lat później widziałem ponownie, nagrany na VHS i już tak nie bawiło. Teraz przysiadłem i zrezygnowałem po 2 odcinkach.
  • Odpowiedz
@apaczacz: Miałem tak samo. Gdzieś tam przez mgłę pamiętałem Laurę Palmer, pieniek i przede wszystkim muzykę. Odświeżyłem sobie ten serial. I pierwsze odcinki oglądało się bardzo fajnie ale z tego co pamiętam nagle coś się zmieniło. Nie wiem czy oni pierwszy sezon kręcili w dwóch etapach ale takie miałem wrażenie. Końcówka była bardzo udziwniona. A drugi to nawet nie pamiętam czy dokończyłem. Przekombinowali.
  • Odpowiedz
@apaczacz: To akurat dziwne. Jesli ktoś nie żył w tamtych czasach to takie "W labiryncie" będzie uważał za gniota, ale w jeśli żył to jest przecież świetny materiał do nostalgii i przypomnienia sobie jak to kiedyś było (smutno).
  • Odpowiedz
Czy drugi sezon jest lepszy w porównaniu do pierwszego?


@apaczacz: nie, jest bardzo nierówny. I jest tam kilka nudnych wątków. W mojej ocenie wciąż warto.

Jakbyś się jednak zdecydował kontynuować oglądanie, to przygotuj się na więcej dziwnych motywów. Apogeum dziwności jest w sezonie trzecim z 2017 roku. Jest też film Twin Peaks: Fire Walk with Me z 1992 roku (o żywej jeszcze Laurze
  • Odpowiedz