Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki z tagu #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika.

Jak wiecie została wprowadzona w #warszawa strefa #sct.

Wymusiło to na mnie kupno nowego samochodu, chociaż Punto zostawiam sobie jako drugie auto.
Jest to #mitsubishi Grandis z 2005r. w 2.4 LPG. Kupiliśmy za groszę bo niewiele ponad 10k, auto jeździło na taksówce i przez to jest nieco zaniedbane.
Jest w nim taki case, że ma urwany przedni zderzak, ale to da się spiąć. To co mnie zmartwiło to to co na zdjęciu - pierwsza oznaka rdzy. Da się do zatrzymać? Jakie są na to sposoby. W bagażniku znalazłam orginalny lakier, ale z tego co się orientuję to samo przykrycie nic nie da, bo i tak rdza znowu wyjdzie w tym miejscu. Może dodam też tag #lakiernictwo
Lyca2_eti2 - Cześć Mireczki z tagu #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mec...

źródło: IMG_20240613_094736

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Lyca2_eti2: weź sobie wywieś na szybie "strefa czystego sk0rwysyństwa" inaczej tego nie nazwiesz. Zobacz po sobie, że zostałeś przymuszony do kupienia nowszego auta.

A teraz dot. tematu. Musisz zeskrobać lub dremelkiem pozbyć się luźnej rdzy. Jak będzie goła zdrowa blacha to możesz lakierem, ale raczej blacha bez ocynku to możesz hamerajtem pojechać, albo cortanin F + hamerajt.
  • Odpowiedz
@Lyca2_eti2 zeszlifować do gołej blachy pociągnąć podkładem a następnie jeździć i obserwować. Po miesiącu jak nic nie wyskoczy to użyć puszki którą znalazłeś w bagażniku. Ruda to wredna suka i wymaga ostrego traktowania.
  • Odpowiedz
mitsubishi Grandis


@Lyca2_eti2: 10K za 20 letni zardzewiały i połamany samochód typu ala van, który jest wynalazkiem samym w sobie i to po przesiadce z punto
Przecież i tak mieszkańców warszawy sct nie dotyczy do 2028r, więc jeszcze 4 lata mogłeś punciakiem śmigac.
  • Odpowiedz