Wpis z mikrobloga

ak to ma działać, chińskie auto produkowane pod europejskim szyldem, składane w fabryce położone w kraju europejskim


@garbaty33: I kosztować +50% więcej, walcie się na ryj z takimi genialnymi pomysłami. Nie dość że przez "genialne" klimatyczne regulacje Europa zamienia się w skansen gdzie psy dupami szczekają, to jeszcze po tym jak Chińczycy szybciutko wyjaśniły europejski automotive pokazując że da się zrobić za 80 000 zł brutto(a elektryka z normalnym zasięgiem za
  • Odpowiedz
@djtartini1: No i mimo zaszkodzenia niemieckim producentom Unia te cła i tak przyjęła - ergo - nie jest na usługach Niemiec tak jak twierdzi post OP.

I nie wiem co ty mi sugerujesz z tym niedoczytaniem - przecież to jest główny powód ich sprzeciwu.
  • Odpowiedz
W imię interkontynentalnego wolnego ryneczku dać się do cna pompować Chinom w zamian za kilka szekli wymienionych za bezpieczeństwo w dłuższej skali?


@PiccoloColo: ale to co? Jednak planeta się nie pali? Skoro państwa unijne nie są w stanie zaspokoić popytu na auta elektryczne, to czemu utrudniają obywatelowi zakup z innego rynku?
  • Odpowiedz
@PiccoloColo: No mi przeszkadza, że z jednej strony mi się wmawia, że planeta się pali i trzeba banować samochody spalinowe, a z drugiej strony blokuje się tanie elektryki bo gospodarka i trzymanie Chin na wodzy. No jak się planeta spali to Chiny też więc ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@PiccoloColo: No mi przeszkadza, że z jednej strony mi się wmawia, że planeta się pali i trzeba banować samochody spalinowe, a z drugiej strony blokuje się tanie elektryki bo gospodarka i trzymanie Chin na wodzy. No jak się planeta spali to Chiny też więc ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac:

obcemu czyli jakiemu? Chińskiemu to wiem, a jaki jeszcze? Czy elektryki z Ameryki też zostaną obłożone takim clem?

A czy rząd amerykański dotuje masowo swoje firmy zajmujące sie zieloną energią by te przejęły kompletnie rynek europejski czy może robią to obecnie chińczycy? Zastanówmy sie jaki jest #!$%@? dokładnie powód tego cła akurat na #!$%@? chińczyków.
  • Odpowiedz
@garbaty33: to nie jest skomplikowane, i nie wiem kto nie rozumie.
Mogłeś kupić taniego elektryka od chińczyka, już nie możesz musisz dopłać ekstra, co na tym zyskasz?
Naprawdę nie interesuje mnie dobro niemieckich koncernów tak jak oni nie interesują się niczym poza kasą.
  • Odpowiedz
@bandera: Obrona Niemieckiego* rynku.
Co z tego będzie miała nasza gospodarka? Premię dla 300 pracowników w montowni niemieckiego koncernu i kilka groszy w podatkach?
W zamian ja i w #!$%@? polaków biedaków zapłaci 20-50% więcej za europejskiego elektryka którego nie chcę ale do którego mnie "zachęcą" podatkami i dopłatami.
A ukraińskie zboże to dobry przykład tak jak sankcje na rosje których nie przestrzegają albo normy na samochody których dziwnym trafem niemieckie
  • Odpowiedz