Wpis z mikrobloga

[0.7] Update programiku do pobierania ksiąg wieczystych z portalu ekw.ms.gov.pl

Nowy tag specialnie dla programu #ekwpobieraczek

Link do exe:

https://github.com/Rzezimioszek/eKW-pobieracz/releases/tag/0.7

Co nowego:
* Zapis do formatu HTML (na razie mam tekst i linki)
* Zapis do formatu TXT
* Zapis raportu z wyszukania dla każdej księgi osobno (z okienka po wpisaniu numeru, ale przed wybraniem treści) do JSON
* Zapis raportu z wyszukania do jednego pliku(z okienka po wpisaniu numeru, ale przed wybraniem treści) do CSV
* Baner przenoszący kliknięciem do tagu
* 8 bitowa muzyka
* Pobieranie/generowanie numerów KW nie mrozi okna programu
* Tryb pauzy
* Zatrzymywanie pobierania
(Zatrzymywanie i pauza następują po zakończeniu obecnego taska np. jeśli pobierasz po 5 ksiąg na raz to dopiero po ich pobraniu się zatrzyma)
* w przypadku błędu pobierania przez Chrome program spróbuje poprać przez EDGE (chromium)
* możliwość wyłączenia wyświetlania grafik na pobieranych stronach
* poprawiono mniejsze błędy (skalowanie nadal nie poprawione przy innych ustawieniach niż 100%)
* nadal stare UI, ale obudowane prawdziwy potwór Frankeisteina
* nowe nieznane błędy!!!

Po weekendzie siądę do kolejnych poprawek i wesji 0.8

https://github.com/Rzezimioszek/eKW-pobieracz

#ksiegiwieczyste #python #selenium #geodezja #nieruchomosci
RZM_4 - [0.7] Update programiku do pobierania ksiąg wieczystych z portalu ekw.ms.gov....

źródło: eKW07

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@Iandschaft: i tak moze sprawdzić wpisując losowe numery kw. Jak ogarnie się kw w jakimś obrębie to łatwo zgadnąć inne kw działek z obrębu. Właściwie mając bardzo dużo czasu można znaleźć wszystkie kw.

Zresztą żałosne portaliki mają wszystkie kw po nr działek i tak naprawdę każdy ma dostęp, musi zapłacić tylko 30pare złotych. Ogólnie to państwo z kartonu, to powinno być albo publiczne, wyszukiwarka albo całkowicie tajne. A tymczasem jest
  • Odpowiedz
@RZM_4: Jak sobie radzisz z banowaniem przez EKW po wykryciu dużego ruchu? Ja pamiętam, że jak jakieś pół roku temu robiłem zrzut ksiąg z jednego IP / komputera przy użyciu Selenium, to po pobraniu kilku tysięcy ksiąg dostałem info o wykryciu zautomatyzowanego ruchu i na jakiś czas strona wtedy nie odpowiadała.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mtosny zresztą Mirek @KobyleCaco pisał pod poprzednim postem, że włączył programik na 24h i nie było problemów, więc może coś się zmieniło od strony ekw.ms.gov.pl
  • Odpowiedz
@RZM_4: Jeżeli masz chęci, to możesz rozszerzyć projekt o stworzenie sieci/botnetu, do której można dołączyć, by zescrapować całe EKW. Czyli robisz serwer i dajesz ludziom klienty. Serwer przygotowuje listę numerów ksiąg do sprawdzenia. Klient podłączając się dostaje zakres ksiąg do sprawdzenia, scrapuje EKW (to już masz w aktualnej wersji aplikacji) i wysyła serwerowi rezultaty. Serwer odpowiada za walidację danych i zebranie ich do kupy a potem publikację, np. w sieci
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mtosny zrobić coś takiego byliby super, ale nie wiem czy mam tyle umiejętności i czasu. Na ten moment nie wykluczam rozwoju w tym kierunku, lecz to nie mój priorytet
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@affairz z pierwszego linku GitHub pobierasz zip I tam wszystko jest, to ma około 100 mb więc nie powinno być problemów z popraniem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Tommy__ będę musiał wyłączyć opcję związane z muzyką, bo nie mogę wymagać aby do takiej pierdoły jak muzyka w tle każdy miał zainstalowane VLC
  • Odpowiedz