Wpis z mikrobloga

@WielkiNos pamiętam jak miałem toyote yaris, wchodziło 5 osób i trochę bagaży i normalnie się jeździło i auto miało 3,9 metra długości a przeciętne auta mają 4,7. Te małe miejskie autka powinny mieć mniejszą akcyzę to można byłoby budować mniejsze miejsca parkingowe i auta na drogach zajmowałyby mniej miejsca.
  • Odpowiedz
@Tokko Gdybyś nie zauważył panie mądry to mój post był odpowiedzią na dokładnie odwrotną tezę. Czyli jednak ktoś nie doszedł to tych wniosków, albo nie dopuszcza ich do swojej głowy.
  • Odpowiedz
no i zaparkuje na 4 miejscach

To akurat domena juleczek w małych samochodach
Naprawdę ktoś napisał "osoba właścicielska"? W psychiatrykach mają internet?
  • Odpowiedz
Takie statystyki podawali aktywiści, ale ja jestem zdania, że szansa jest 1000 razy mniejsza.


@Yelonek: Przyjmijmy, że jest nawet tak jak mówisz i szansa jest nawet 1000razy mniejsza. Co chciałbyś z tym zrobić? Jakie kroki twoim zdaniem należałoby podjąć w tym zakresie?
  • Odpowiedz
Przyjmijmy, że jest nawet tak jak mówisz i szansa jest nawet 1000razy mniejsza. Co chciałbyś z tym zrobić? Jakie kroki twoim zdaniem należałoby podjąć w tym zakresie?


@BlueTony: Na początek to: https://agendaparkingowa.pl/

A potem zautomatyzować proces wystawiania mandatu. Strażnik w terenie pyka zdjęcie i idzie dalej. W zdjęciu jest lokalizacja. Załadować to do szablonu dokumentu i wysyłać właścicielom samochodów. Tak jak przychodza foty z radarów w Niemczech. Masz list przetłumaczony na
  • Odpowiedz
Na początek to: https://agendaparkingowa.pl/


A potem zautomatyzować proces wystawiania mandatu. Strażnik w terenie pyka zdjęcie i idzie dalej. W zdjęciu jest lokalizacja. Załadować to do szablonu dokumentu i wysyłać właścicielom samochodów. Tak jak przychodza foty z radarów w Niemczech. Masz list przetłumaczony na polski i wszystkie informacje. Wskazujesz kierowcę albo bierzesz karę na siebie.

Żadnego wypisywania na miejscu mandatu długopisem na kalce tak jak to teraz robi policja.

Trzeba wymyślić jakąś procedurę
  • Odpowiedz
@BlueTony:

nie znam rolnika, który by posiadał busa, ale znam takich co posiadają auta jak to po prawej ze zdjęcia, bo są dla nich praktyczne.


#!$%@? są a nie praktyczne. Śmieszna ilość przestrzeni ładunkowej wyklucza ją z zastosowań roboczych. Nie praktyczne wymiary wykluczają jako auto do jazdy codziennej. Nikt tych aut dla pracy nie kupuje a jak tak jest to pokaż mi jedno zastosowanie w którym to auto jest lepsze od
  • Odpowiedz
@Viking-:

Gdybyś nie zauważył panie mądry to mój post był odpowiedzią na dokładnie odwrotną tezę. Czyli jednak ktoś nie doszedł to tych wniosków, albo nie dopuszcza ich do swojej głowy.


Zauważyłem i do tego się dzbanie odnosiłem ale jak już trafnie zauważyłem zbyt bystry nie jesteś by się zorientować. No cóż niech będzie wytłumaczę ci: autor komentarza na który odpowiadałeś także zdaje sobie sprawę z tego że jeżeli to pieszy wejdzie
  • Odpowiedz
no widzisz, a ja widziałem. Ze wsi nie jestem, ale mam rodzinę na wsi, często na wsi bywam i wiem jak to wygląda.


@BlueTony: I teraz sie bedzioemy licytowac kto ile widzial odpicowanych pickupow ktore nie sa Tarpanami na wsi uzywanych do peracy na gospodarsrtwie? To nie sa samocjhody ktorych sie do tego uzywa - sa za drogie i niepraktyczne. Jak juz sie uzywa to starych busów w rodzaju sprinterow itp.
  • Odpowiedz
Nikt tych aut dla pracy nie kupuje


@Tokko: Nikt nie kupuje a znam 2 osoby co takie auto posiadają.

pokaż mi jedno zastosowanie w którym to auto jest lepsze od konkurencji.


@Tokko: Busem źle się jeździ po drogach szutrowych np. żeby pojechać do krów, a jak masz pakę to wystarczającą ilość rzeczy na to zapakujesz.
  • Odpowiedz
No i git, rzyczę powodzenia i mam nadzieje, że nie chcesz srać do ryja komuś kto kupił sobie duże auto, bo mu takie potrzebne i tak mu wygodnie.


@BlueTony: Jak sobie kupił takie auto to niech cierpi. Ja tam nadal szkaluję takich.

Odpowiedź straży miejskiej? Nicz siem nie stauo. Nie będzie mandatu.
Yelonek - > No i git, rzyczę powodzenia i mam nadzieje, że nie chcesz srać do ryja ko...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
I teraz sie bedzioemy licytowac kto ile widzial odpicowanych pickupow ktore nie sa Tarpanami na wsi uzywanych do peracy na gospodarsrtwie? To nie sa samocjhody ktorych sie do tego uzywa - sa za drogie i niepraktyczne. Jak juz sie uzywa to starych busów w rodzaju sprinterow itp. Ja na zadnej w zsi ktorych jestem nie widzialem zadnego pickupa w typioe czołgu o ktorych mowe.


@thomeq: No jak mi piszesz, że nie
  • Odpowiedz
@BlueTony: jakby mogli to jeździliby czołgami.

Kiedyś miałem sprzeczkę z kolesiem z Audi Q8, który metr ode mnie wjechał przez pasy na chodnik i tam stanął. Powiedziałem mu, że tu się nie parkuje i 10 m dalej ma wolne miejsce do zaparkowania. "Tam się nie zmieszczę". Jak wyjeżdżał na przejście chyba 3 samochody go strąbiły, że im się wpieprzył przed maskę, ale on i tak miał to w dupie i wyjechał
  • Odpowiedz
@BlueTony:

Nikt nie kupuje a znam 2 osoby co takie auto posiadają.


A ja znam 2 osoby co pracują i takiego auta do pracy nie kupiły. Serio chcesz używać tak debilnych argumentów?

Busem źle się jeździ po drogach szutrowych np. żeby pojechać do krów, a jak masz pakę to wystarczającą ilość rzeczy na to zapakujesz.


XDDD fajna teoria z dupy. To jeszcze uargumentuj może jakoś czemu takim Iveco Daily miałoby się
  • Odpowiedz