Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #sasiedzi #prawo #polskiepato nawet sobie nie wyobrażacie jakiego mam dzbana sąsiada (nie graniczy bezpośrednio ze mną , ale ma następną działkę) dom mu wybudowała mamusiu która z nim mieszka. typa nie znosi nikt na ulicy, ulica jest prywatna i on robił problemy od początku, wyzywa ludzi od idiotów a sam inteligencją nie grzeszy.

droga jest ślepa on jest na końcu , przy jego działce droga jest szersza do wykręcania ale on sobie postawił tam 4 samochody bo zajmuje się kupowanie złomów i sprzedażą.

przez to zaczął sobie parę miesięcy temu wykręcać u mnie, normalnie wjeżdża do mnie i wykręca. do jakiegoś czasu miałem to gdzieś, ale ostatnio zrobiłem cały teren u siebie, utwardziłem kruszywem to teraz jeszcze ludzie co do niego przyjeżdżają sobie u mnie wykręcają.

mówiłem jakiś czas temu ze sobie nie życzę tego to zlał to całkowicie, dwa dni temu stoję sobie na działce i jakaś kobieta co do niego przyjeżdża normalnie sobie do mnie wjeżdża.

ja do niej ze to jest teren prywatny i sobie nie życzę, ze ja po jej działce nie jeżdżę, a ona do mnie ze skąd mogę wiedzieć ze nie jeżdżę po jej działce.....
a potem do mnie ze jest jej szkoda mnie .....

w końcu napisałem mu ze musimy pogadać , wczoraj do niego podszedłem i się pytam jakim prawem wykręca sobie na mojej działce
a ten do mnie z k-----i, na drodze do mnie ze mam w---------ć i ze będzie sobie jeździł po mojej działce jak mu się podoba.
Ja do niego ze jak spróbuje jeszcze raz to nie ręczę za siebie i tyle w tym tygodniu robią mi ogrodzenie całej działki ale bramy nie zamówiłem jeszcze, widzę ze będę musiał.
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozumiem, Twoje rozgoryczenie, ale rzeczywiście jak nie ma ogrodzenia i bramy to słabo :/. Niestety w Polsce poszanowania prawa własności ,,niczyjego" (a wszystko do kogoś należy) jest poniżej dna.

Droga prywatna czyli każdy przy drodze jest współwłaścicielem albo ma służebność?
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Ja bym był wredny postawiłbym coś co przy wykręcaniu wjeżdżając do mnie by uszkodził (np. donicę) i kamerę aby było widać kto. I jak ją rozwali to dzwonimy na policje :)
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: ogrodź teren tak, aby nie mogli nakręcać. Jako gość na jakiejś ulicy widząc utwardzony fragment jakiegoś pustego gruntu, pewnie też bym wykorzystał go do zawracania, i to bez złej woli.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Opirdol działkę jakąś żyłką czy taśmą wyraźnie zaznaczającą granice, jak dzban w nią wjedzie to wtedy bym się nie piepszył i zrobił jakąś kolczatkę na lince i czekał aż w nią wjedzie i się nauczy.

Z drugiej strony będziesz miał kosę z idiotą do końca życia, współczuję takiego sąsiada
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Nie powiem ci w tym momencie przepisów, ale to jest dokładnie ta sama zabawa co ludzie rozciągający linki w lesie, nie można zastawiać pułapek mogących zranić człowieka. Konkretnie chodzi o to, że taka pułapka jest formą obrony, a w naszym kraju broniąc się nie możesz przekraczać pewnych granic.
  • Odpowiedz