Wpis z mikrobloga

A wiecie, co nam się dziś udało? Dostarczyć produkty dla Samosiołów na lewym brzegu rzeki Prypeci zamieszkujących wieś Teremci, czyli niedostępnej części Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej.

To zadanie niełatwe a żeby Wam to uświadomić:
- Próbowaliśmy 2 dni
- I tak nie wjechaliśmy

Względy bezpieczeństwa ostatecznie zadecydowały, ale na szczęście czarnobylscy policjanci stanęli na wysokości zadania i osobiście przekazali wszystkie produkty dla Samosiołów. Fakt, bardzo chcieliśmy ich spotkać. Oni zresztą nas też, bo Iwan podobno specjalnie się ogolił na to spotkanie.

Głównym celem jest jednak dostarczenie pomocy humanitarnej a to udało się wykonać.

#napromieniowani #ukraina #czarnobyl #wojna #rosja
Sweet-Jesus - A wiecie, co nam się dziś udało? Dostarczyć produkty dla Samosiołów na ...

źródło: img_1_1718081815249_edit_137512387586307

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
te zmiotki słomiane


@naganiaczherculesa: w sumie jak dla mnie wszystko to wygląda jak nietrafione zakupy (ale nie wiem, oceniam z kanapy w polskim mieście).
Wygląda jak żywność na bieżące potrzeby - a wyobrażam sobie że tam nie ma sklepów, ale skoro tam mieszkają, to pewnie dlatego że mają tam jakieś pole, jakąś krowę i co tam jeszcze i się z tego utrzymują, żywność sami sobie robią, za to wyobrażam sobie że
  • Odpowiedz
@naganiaczherculesa: nie była to ciężka praca ( ͡° ͜ʖ ͡°) lubię sobie tu zmarnować parę chwil żeby napisać coś co nikogo nie interesuje. No ale to faktycznie ciekawe jak wygląda tam ich życie i dlaczego akurat tego chcieli - no bo te dary wyglądają jak takie bieżące zakupy i to raczej dla kogoś z miejskim trybem życia, a nie na wsi z gospodarstwem do ogarnięcia.
  • Odpowiedz
@Sweet-Jesus: jeżeli osiedle się na najgorszym zadupiu z własnej woli tak jak samosioly, to tez będziecie organizowac ekipę aby dostarczyć mi "pomoc"?

Ja mam wrażenie że jeżdżenie tam aby "pomagać" was po prostu kręci, ale same rozwiązanie problemu nie interesuje bo by ubilo to sens waszego istnienia
  • Odpowiedz
@KEjAf tak jak napisał OP, są to ludzie przeważnie bardzo starzy, nie wiedzieli może nawet o co mogą prosić, to poprosili o to co wpadło do głowy, elektroniki nie potrzebują (wystarczająco są napromieniowani hehe) więc takie podstawowe rzeczy xd
  • Odpowiedz
@Rad-X: Tak ale tylko jeżeli dojdzie tam do skażenia terenu jak w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej. W innym przypadku być może Mops albo coś w tym stylu Ci pomoże.

@bylembordo Niestety ledwo nas stać by pojechać z pomocą humanitarną do Czarnobyla to tak odległe kierunki są daleko po za naszymi możliwościami.
  • Odpowiedz
Względy bezpieczeństwa


@Sweet-Jesus: Nie względy bezpieczeństwa tylko plutonowa placówka ukr Straży Granicznej, służąca do obserwacji delty Dniepru w rejonie wyspy Spuha. Nie chcieli żebyście oglądali ich instalacja wojskowe.
  • Odpowiedz