Wpis z mikrobloga

A wiecie, co nam się dziś udało? Dostarczyć produkty dla Samosiołów na lewym brzegu rzeki Prypeci zamieszkujących wieś Teremci, czyli niedostępnej części Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej.

To zadanie niełatwe a żeby Wam to uświadomić:
- Próbowaliśmy 2 dni
- I tak nie wjechaliśmy

Względy bezpieczeństwa ostatecznie zadecydowały, ale na szczęście czarnobylscy policjanci stanęli na wysokości zadania i osobiście przekazali wszystkie produkty dla Samosiołów. Fakt, bardzo chcieliśmy ich spotkać. Oni zresztą nas też, bo Iwan podobno specjalnie się ogolił na to spotkanie.

Głównym celem jest jednak dostarczenie pomocy humanitarnej a to udało się wykonać.

#napromieniowani #ukraina #czarnobyl #wojna #rosja
Sweet-Jesus - A wiecie, co nam się dziś udało? Dostarczyć produkty dla Samosiołów na ...

źródło: img_1_1718081815249_edit_137512387586307

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • 8
@Retiarius_oma: tak bo współpracujemy z nimi już długo. Z resztą mamy bezpośredni kontakt z samosiołami z Teremci, którzy dziękują nam za dostarczenie pomocy.

@Rolnikt aż tak to nie. Chociaż z tego miejsca do obszaru bytowania kacapów to niecałe 4 km.
  • Odpowiedz
@Sweet-Jesus wiem wiem czytałem opis ale po samym zdjęciu i tym co wstawiali na wykop jak rodzicie dostawali jakaś cebulę cukier czy chipsy mój przeżarty wykopem mózg nakierował myślenie w ta a nie inną stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sweet-Jesus: Czemu Polacy wysyłają pomoc do obywateli Ukrainy? Skoro jest tam policja, to znaczy, że istnieje jakaś administracja lokalna. Czy Ukrainy nie stać żeby wysyłać pomoc humanitarną swoim obywatelom?

Szacun za to co robicie, ale no zastanawia mnie to bardzo jak to funkcjonuje w tym kraju. Z jednej strony wojna, z drugiej ludzie normalnie żyją, imprezują.
  • Odpowiedz
@krokietowy: zdarza mi się co wypłatę wysłać przelewik do siepomaga. uprzejmie przypomnę, że Polska nie znajduje się w stanie wojny. to dziwne, że do nas przyjeżdżają turyści z zachodniej Ukrainy gdy na wschodzie dużo chłopaków gnije w okopach.
  • Odpowiedz
  • 3
@Andrzej_Buzdygan: Są różne ekipy, ale z takich pomagających regularnie (i często) od wielu lat to chyba tylko my. Teraz jeden Słowak zaczął też pomagać z którym współpracujemy.

Pomagają również policjanci oraz wojsko, które kilka miesięcy temu wyremontowało dach chaty jednej z babuszek. Podobnie również dostarczają rzeczy codziennego użytku drogą wodną bo inaczej się tutaj nie da dotrzeć.

A władza ma teraz na głowie ważniejsze sprawy, jak obrona kraju, bo jeśli
  • Odpowiedz
  • 4
@naganiaczherculesa: To akurat kupione bo samosioły złożyły zapotrzebowanie na nie. Wiesz, średnia wieku u nich to 80 lat, chociaż odrobinę ich to odciąży, że nie będą musieli sami tego sobie składać.

@sindram Ich emerytura jest wręcz głodowa. Pomimo tego, że mieszkają w Strefie to nadal muszą płacić chociażby za energię elektryczną gdzie rachunek jest dość wysoki a gdzie jeszcze kupić jedzenie czy chociażby leki.
  • Odpowiedz
Dostarczyć produkty dla Samosiołów na lewym brzegu rzeki Prypeci zamieszkujących wieś Teremci, czyli niedostępnej części Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej.

Względy bezpieczeństwa ostatecznie zadecydowały,


@Sweet-Jesus: czyżby w Zonie znowu pojawiły się jakieś mutanty?
  • Odpowiedz