Wpis z mikrobloga

Coraz częściej sobie myślę, że każdy #rower powinien mieć w obowiązkowym wyposażeniu jakiś rodzaj rejestracji. W mieście przede wszystkim.

Ilość sytuacji w której #rowerzysci łamią przepisy i są kompletnie bezkarni, stwarzając zagrożenie, jest niebotyczna. Jazda ulicą, kiedy obok jest ścieżka rowerowa (a droga ciasna), wyłamywanie lusterek samochodom w korku, zjazd na pasy dla pieszych, kiedy się okazuje, że na drodze po której jadą zapala się czerwone światło i nie chce im się stać.., brak sygnalizowania wykonywanych manewrów, bezkarne wymuszenia i potrącenia, i tak dalej I tak dalej.

Czy rowerzyści w miastach, powinni mieć obowiązek posiadania rejestracji?

  • Tak 50.3% (91)
  • Nie 49.7% (90)

Oddanych głosów: 181

  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zakimar: dokładnie dodatkowo na każdym skrzyżowaniu fotoradar aby rowerzyści nie przekraczali prędkości. Dodatkowo warto dodać kamery na chodnikach aby szybciej wychwytywać rowerzystów parkujących na chodnikach + kamery na drogach aby wychwytywać brak utrzymania bezpiecznego odstępu. No i można spróbować wysłać na miasto karetki i lawety aby szybciej zbierać z drogi rowerzystów w razie wypadku.
  • Odpowiedz
@Zakimar: Ja się zgadzam. Lajkra odbiera rozum. Ja w zasadzie się przemieszczam tylko rowerem, więć chcąć niechcąć mam codzinnie do czynienia z kretynami na rowerze. I prywatna, moja obserwacja: kierowcy są coraz lepsi, rowerzyści coraz gorsi.
  • Odpowiedz
Ja się zgadzam. Lajkra odbiera rozum. Ja w zasadzie się przemieszczam tylko rowerem, więć chcąć niechcąć mam codzinnie do czynienia z kretynami na rowerze. I prywatna, moja obserwacja: kierowcy są coraz lepsi, rowerzyści coraz gorsi.


@krdewra: No patrz a ja jako kierowca samochodu stwierdzam że ludzie właśnie bez lajkry są najgorsi. Brak jakiegokolwiek oświetlenia. Wpierdzielanie się z chodników pod samochód. Ci w lajkrze w 99% mają oświetlenia i jak już
  • Odpowiedz
@Zakimar: Jeśli się nad tym nie zastanowisz to wydaje się mieć sens.
Mam córkę pod 3 lata też ma mieć blachy na biegówce?
Ile to będzie kosztowało? trzeba do tego zbudować system zatrudnić ludzi. Ostatnio przerejestrowywałem auto i autoaty kolejkowe nie wydawały biletów. Była kolejka do automatu kolejkowego…
Mam 5 rowerów na każdy blachy? Może blachy dla rolkarzy? A piesi mogą chodzić gdzie chcą homologowane kurtki i bluzy z numerami
  • Odpowiedz
Na DDRkach hamuję ich własną dupą a na ulicy spycham autem.


@krdewra: poczekajmy aż twój gówniak zostanie potrącony przez takiego idiotę. Życzę warzywka w domu, będziesz miał sporo czasu na przemyślenie swojego zachowania.
  • Odpowiedz
@klefonafide: moje zachowanie jest przemyślane, świadome i niezwykle skuteczne. Nie można też pominąć faktu, że jest ekstremalnie satysfakcjonujące. Do zobaczenia na drodze
  • Odpowiedz
moje zachowanie jest przemyślane, świadome i niezwykle skuteczne. Nie można też pominąć faktu, że jest ekstremalnie satysfakcjonujące. Do zobaczenia na drodze


@krdewra: no to masz spore problemy emocjonalne i mówienie o świadomości i myśleniu jest mocno na wyrost.
  • Odpowiedz
@tomek_27:

jak ty #!$%@? na strzała jesteś


Może i tak. Niemniej jednak, ja wciąż strzała nie wyłapałem a kilka osób na rowerze fikołki przez kierownicę zaliczyło.
  • Odpowiedz