Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co jakiś czas pojawiają się wpisy "zarabiam 40k, czy to mało", a realne, nie-baitowe wpisy z faktycznymi zarobkami bardzo rzadko. Po 2 latach doświadczenia stoję przed awansem na mida i chciałbym poznać faktyczne zarobki i też podzielić się swoimi jak dotąd.

Jak to wygląda u mnie:
Zaczynając pracę na "okresie próbnym" dostawałem 3.2k przez 3 miesiące.
Potem dostałem podwyżkę do 6.7k.
Po 10 miesiącach do 7.5k.
+ benefity typu karty multi-dentysta-sport-owocowe-wtorki.

#programowanie #pracait #programista15k #programista25k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dopiero po 13 miesiącach pracy w IT jako programista osiągnąłeś 7.5k brutto? Ło baben, to na rynku rzeczywiście musi być jakiś kryzys a ja głupi chciałem się przebranżawiać
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: słabo, ale w jednym miejscu nie chodząc regularnie nie będziesz miał dużo. Teraz bym wołał 10k i cieszył się z 9k, ale co by się nie działo to czas na zmianę pracy i celowanie w 100-120/h na B2B, bo ile się można bawić na etacie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 6
Anonim (nie OP): Jak dla mnie normalne zarobki, nawet bym powiedział dobre jak na staż. Ogólnie to w IT jest duży rozstrzał wynagrodzeń.
Ludzie w IT siedzący gdzieś po urzędach mogą dostawać po 3k. Ludzie w małych polskich firmach mogą dostawać po 7k. W dobrych dużych firmach 15k, a w kapitale zagranicznym, albo ogólnie bardzo dobrzy specjaliści, po 25k i w górę.

To się tylko tak wydaje, że w IT każdy zarabia niesamowite pieniądze z małym stażem. Do tego potrzeba albo bardzo dużo umiejętności, albo po prostu bardzo dużo szczęścia. I trzeba właśnie to rozróżnić. Niektórzy dostają po 15k-20k, bo przypadkiem złapali jakąś robotę z zagranicznym kapitałem, gówno potrafią, ale firmie nie chce się ich zwalniać, więc tak bimbają nie robiąc prawie nic. Potem ktoś na to patrzy z zewnątrz, porównuje się z kimś takim i mu smutno, bo ogarnia o wiele lepiej, a dostaje połowę mniej. Duża w tym rola szczęścia i trochę też dynamiczności na rozmowie kwalifikacyjnej.

Ja w sumie zacząłem jeszcze na studiach (dziennych) przez pierwszych kilka miesięcy robiłem na darmowych praktykach. Potem minimalna przez rok na pół etatu, potem lekkie podwyżki i po 4 latach w polskim januszexsie wymaksowałem ok. 7-8k na rękę. W końcu zacząłem szukać nowej pracy i wpadła oferta od zagranicznej firmy z 15k na rękę. Po kolejnym roku znowu zmieniłem na 19k na rękę i jestem tu
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mieścisz się w realnej stawce w twoim doświadczeniu. Obecnie to koło 6-12k (gdzie większość juniorów zarabia dolne stawki). Teraz rzeczywiście celuj przynajmniej w 9k, jak podejdziesz negocjacyjnie to twoja sprawa. A i jeszcze jedna sprawa, to 7.5 k masz brutto netto? Zlecenie, b2b uop to wszystko zmienia. Jeśli masz 7.5k netto na uop, to masz dobrą stawkę
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 7.5k na rękę to teraz kosztuje rata leasingu jakiegoś podstawowego samochodu by po prostu być godnie żyjącym człowiekiem, a nie jakimś biedakiem robakiem

zacznijcie po prostu sie szanować i zarabiać te 30-40k na rękę
  • Odpowiedz
7.5k na rękę to teraz kosztuje rata leasingu jakiegoś podstawowego samochodu by po prostu być godnie żyjącym człowiekiem, a nie jakimś biedakiem robakiem


@nad__czlowiek: Na co ci samochód jak pracujesz zdalnie? No chyba, że tłuczesz się codziennie do biura jak jakieś zwierzę.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: wejże chłopie sie wyloguj do życia bo sie tylko nakręcasz i nic ci to nie daje

pisalem ci 100 razy że czasu nie przyspieszysz. Mając 3 lata expa to sie teraz CIESZ ŻE MASZ PRACE. Bo jak stracisz ciepły etat to masz 6-12 miesięcy szukania, nikt teraz nie chce gościa co ma 3 lata expa kumasz?

Nawet na ludzi co mają 5-6 lat stażu narzekają, że też średnio. Teraz
  • Odpowiedz