Wpis z mikrobloga

#wybory najbardziej chyba wkurzają mnie teksty typu „w tym kraju nic się nie zmieni”. Pamiętając Polskę sprzed 30 i 20 lat to jest to straszne #!$%@?, tu się praktycznie wszystko zmieniło.
  • 137
  • Odpowiedz
#wybory najbardziej chyba wkurzają mnie teksty typu „w tym kraju nic się nie zmieni”. Pamiętając Polskę sprzed 30 i 20 lat to jest to straszne #!$%@?, tu się praktycznie wszystko zmieniło.


@miki4ever: bo to samo spełniająca się przepowiednia. Nie chodzisz na wybory, nie ma chętnego polityka który by ciebie i tobie podobnych reprezentować. A wystarczy iść, oddać pusty głos. Jakby było wystarczająca grupa społeczna o z zbliżonych poglądach, to zaraz by
  • Odpowiedz
@Pepege: Urzędowo też się zmienia ale to okropnie długotrwały proces bo łatwiej postawić nowy wieżowiec czy wybudować drogę ekspresową niż zmienić mentalność 50 latka który od 25 lat codziennie siada na tym samym krześle
  • Odpowiedz
@miki4ever: Jedynym czynnikiem który poprawił byt Polaków było wpięcie w ekonomiczny ekosystem zachodu - i to na kontrowersyjnych warunkach "zachodni właściciele, polscy pracownicy".
To było nawet spoko dopóki Niemcy były silną ekonomią - a już nie są, bo same sobie zarżnęły ~dwa źródła pozyskiwania taniej energii (gaz i atom, ropę zresztą też bo mamy od niej odejść).

Poza tym substancjalnie nie zmieniło się za wiele - ciągle Polska ma słabą uzależnioną
  • Odpowiedz
@miki4ever: wszyscy którzy #!$%@?ą że urzędowo/administracyjnie nic się nie zmieniło przez 20 lat :
#!$%@? WIECIE JAK BYŁO PONAD 20 LAT DO TYŁU, to był #!$%@? przeskok jak z Ukrainy do Niemiec, wyszliśmy z #!$%@? post-radzieckiego bagna do normalności, oby nigdy Polska nie zboczyła z tego kursu.
  • Odpowiedz
@VanGogh: @Pepege prawda jest taka, że gospodarka sobie radzi świetnie POMIMO złodziejskich rządów. To ile firm mielibyśmy o zasięgu światowym gdyby nie działania obcych służb (Optimusa ktoś pamięta?) to pokazuje tylko ilu Polaków za granicami kraju świetnie sobie radzi.

Polacy mają niesamowitą kulturę do dążenia do doskonałości, mamy świetne pomysły i niesamowicie pracowitych ludzi. To wszystko sprawia, że nawet w tak ciężkich warunkach jak Polskie przepisy radzimy sobie genialnie.
  • Odpowiedz
@Pepege: powiedział wykopek legitymując się na wyborach mDowodem, załatwiając EKUZ bez wychodzenia z domu przez mojeIKP .... ech ze sportów narodowych to z narzekania mistrzostwo świata
  • Odpowiedz
@VanGogh
Szkoda tylko, że niszczy się naszą tożsamość i rozum europejskimi dewiacjami.

Skoro się niszczy to ten proces trwa a zatem napisz co konkretnie zostało zniszczone. Jakie elementy polskiej tożsamości zostały zniszczone.
  • Odpowiedz
Trzeba było się wziąć za politykę i zrobić to lepiej


@Gours: ja się brałem się za politykę :D 5 lat temu i chciałem to zrobić lepiej, dlatego nie chciałem startować z żadnej z dużych partii ani nie chciałem iść na żadne układy z dużymi partiami. No więc mój komintet nie przeszedł progu wyborczego ( ͡° ͜ʖ ͡°), chociaż ja osobiście miałem więcej głosów niż niektórzy kandydaci, którzy
  • Odpowiedz