Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak pogodzić się z faktem, że nie mam wystarczających predyspozycji genetycznych aby być efektywnym pracownikiem lub prowadzić badania naukowe i nigdy nie spełnię swoich marzeń?

Od dziecka zawsze fascynowała mnie idea prowadzenia badań i pracowania na uczelni, niestety w późniejszych latach geny zostały zweryfikowane i w wieku 23 lat trochę już na to za późno.

Edukację ukończyłem na inżynierze na gownouczelni, marzyły mi się studia na prestiżowym UWr lub UW lub UJ lecz niestety konkuruje z osobami którzy mieli rodziców matematykow, profesorow uczelni i ta wiedza została im genetycznie przekazana, wygrywali konkursy algorytmiczne od dziecka i są skazani na sukces (https://wmi.uwr.edu.pl/2024/04/02/brazowy-medal-dla-uwr-w-mistrzostwach-europy-w-programowaniu-zespolowym/).

W tym życiu już nigdy nie będę taki jak oni i nawet nie osiągnę ułamka tego co takie osoby, przez to czasami dostaje myśli samobójczych i nie wiem jak sobie z tym poradzić gdyż w moich oczach jestem nic niewartym odpadem genetycznym. Nie wiem co mam zrobić z takiej sytuacji.
#psychologia #programowanie #depresja #psychiatria #nauka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim przestań się nad sobą użalać i obwiniać geny za swoje niepowodzenia. Masz inżynierski dyplom? Świetnie, zacznij działać i przestań szukać wymówek. Weź się w garść i przestań narzekać.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim do badań naukowych nie musisz być wybitny tylko cierpliwy, pracowity i gotowy pracować za stawki niższe niż miałbyś w branży komercyjnej.
Skończyłeś inżyniera, idziesz na magisterkę - od razu angażujesz się w koło naukowe, starasz się wkręcić w napisanie paru artykułów i jakąś konferencję. Jeśli to nie jest jakiś totalnie topowy doktorat w który celujesz to generalnie wystarczy. I podczas doktoratu to samo - ciężka praca + łapanie kontaktów.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie musisz, ponieważ nie jest to przez predyspozycje genetyczne, a przez brak odpowiedniej ilości poświeconego czasu na wykonywanie tych czynności w wieku dziecięcym. Czynniki genetyczne są takie ważne, że czarne dzieci z ćpuńskich rodzin, które zostały adoptowane przez rodzinę, która stworzyła korzystne warunki do ich rozwoju, są w stanie zdobyć wyniki prawie maksymalne z egzaminów SAT, GEDZ itp. oraz skończyć dobre uczelnie. Tak bardzo ważne są geny. Z drugiej
  • Odpowiedz