Wpis z mikrobloga

@Kolarzino: no tak raczej bliżej 50 niż 15 ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdy te głośniki były w sprzedaży to ja od dawna byłem już dorosły i stać mnie było na coś lepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wydaje mi się, że P380 trochę niżej w mniejszych pomieszczeniach schodziły od tych nowszych OPa, które potrafiły trochę zadudnić. Były takie bardziej dziwnie napompowane na stopie, ale P380 przy wyższych głośnościach też potrafiły brzydko dudnić, zwłaszcza konkretne tony wybijały się bardziej na tle innych niskich częstotliwości. Grały po prostu nierówno, ale miały dużo tego dołu jednak. Wygłuszyć ścianki np. matą bitumiczną, ale nie ładować w opór jakiejś waty środka, bo wypompuje dużo dołu. A najlepiej to w ogóle wymienić głośnik niskotonowy w środku na coś lepszego. Ponoć z jakimś tanimi Magnatami z drugiej ręki się to nawet dobrze zgrywało.
U OPa z pewnością satelity lepsze. Wprowadzenie tweeterów zdecydowanie na plus, ale delikatnie pogarsza stereofonię w grach przy dobrym rozstawieniu głośników.
Ogólnie jedno i drugie raczej dziadostwo, ale teraz robią jeszcze gorsze w jeszcze większej cenie.

Nie wiem jak u OPa, ale w P380 dobrze działał patent skrócenia basu na minimum i użycia potem EQ do podbicia. Dobrze się to zgrywało zwłaszcza z kartami X-Fi.

Były
  • Odpowiedz
  • 1
@RobertPupica wszystko wymieniłem przy komputerze (niektóre elementy wielokrotnie) ale te głośniki mam od początku i póki działają to nie mam potrzeby ich wymieniać. Padł tylko potencjometr ale wymieniłem na nowy i gra i hula. :)
  • Odpowiedz
@RobertPupica: pamiętam jak ojciec kupił bratu komputer za oceny w 2005 albo 2006 i w zestawie kupił głośniki creative 5.1, tam było chyba z 6 głośników a i tak tylko dwa zawsze podłączone bo nie było miejsca w pokoju na resztę xD dalej zestawik działa
  • Odpowiedz
@RobertPupica: miałem kiedyś "fazę" na Hi-Fi, miałem już takie głośniki kupione za 300 czy 500 zł,

kupiłem wzmacniacz, metrowe kolumny, parę tysięcy cebulionów... grało to gorzej niż te Creativy czy Logitech :D
na szczęście mogłem to zwrócić
dopiero później mi powiedzieli, że w tym audiofilstwie to trzeba było na początek wydać kilkanaście tysięcy aby przebić dźwięk zestawu komputerowego za tysiaka
  • Odpowiedz