Wpis z mikrobloga

#gielda Info z dziś W pierwszym kwartale 2024 roku, Realty Income odnotowało średni początkowy zwrot z inwestycji wynoszący 8,2% w Europie, w porównaniu do 7,8% ogółem. Firma przewiduje, że skorygowane fundusze z operacji (AFFO) wyniosą od 4,15 do 4,21 USD na akcję, co jest wzrostem w porównaniu do wcześniejszych prognoz wynoszących od 4,13 do 4,21 USD na akcję. Prognozy te są wsparte stabilnym wzrostem czynszów i wysokim poziomem wynajmu wynoszącym ponad 98%.

Przezwyciężanie Trudności
Ostatnie lata były wyzwaniem dla Realty Income z powodu rosnących stóp procentowych, które wpłynęły na wartość nieruchomości komercyjnych. Wzrost stóp kapitalizacji (cap rates) spowodował spadek wartości nieruchomości, co wpłynęło na cenę akcji firmy. Jednakże, obecnie stopy procentowe wydają się stabilizować, co powinno również ustabilizować stopy kapitalizacji. Jeśli Fed zacznie obniżać stopy procentowe, wartości nieruchomości mogą ponownie wzrosnąć, co będzie korzystne dla Realty Income.

Optymizm na Przyszłość
Realty Income wykazuje rosnący optymizm co do możliwości realizacji nowych inwestycji. Firma podniosła swoje prognozy dotyczące akwizycji nieruchomości, dodając 1 miliard dolarów do swojego celu na 2024 rok. Szczególnie w Europie firma dostrzega korzystne warunki inwestycyjne, które przyczyniają się do zwiększenia przewidywanych zysków.

Podsumowanie
Biorąc pod uwagę stabilne prognozy finansowe, wysoką stopę dywidendy i rosnący potencjał inwestycyjny, Realty Income wydaje się być atrakcyjną opcją dla inwestorów szukających stabilnych dochodów i możliwości wzrostu kapitału. Wzrost stóp kapitalizacji i potencjalne obniżki stóp procentowych mogą dodatkowo wzmocnić wartość inwestycji w Realty Income. Teraz może być idealny moment, aby rozważyć inwestycję w tę spółkę, zanim nastąpi pełne ożywienie rynku.

Zapraszam do inwestycji zanim zaczną ciąć stopy procentowe. (To nie jest porada inwestycyjna) xD
Jamniki2 - #gielda  Info z dziś W pierwszym kwartale 2024 roku, Realty Income odnotow...

źródło: Obraz 8.06.2024, godz. 21.43

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jamniki2: to ja się powtórzę: ładowanie 100% hajsu w 2 czy tam 3 spółki dywidendowe (szczególnie jeśli w/g yieldów wybrane) to nie jest bezpieczny portfel dywidendowy. mam nadzieję, że nie będę musiał tu kiedyś wracać i pisać, że miałem rację
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz aktualnie mam cztery spółki, realty spadło z 80% dominacji do 76% i będzie spadać dalej, mimo to będzie w nim w przyszłości z pięćset koła więc lepiej żebyś k---a racji nie miał xD
  • Odpowiedz