Wpis z mikrobloga

@emerald-city: przecież tak myśli 90% starych ludzi xD Ja jestem starszy, to wiem lepiej, bo więcej przeżyłem, jestem mądrzejszy, zawsze we wszystkim najmądrzejszy, bo jestem stary, rozumiesz, STARY, więc mam rację, nie dyskutuj gówniarzu. Klasyka.
  • Odpowiedz
@kanbanos: Moja babcia od lat 90 jest na emeryturze. W tym czasie ograniczyła kontakty ze światem zewnętrznym do TV, rodziny i psiapsiółek zza przysłowiowego płota. Nie przeszkadza jej mieć zdanie na niemal każdy temat. Rodzina generalnie jej przytakuje bo nie chce się jej wchodzić w dyskusję ale podczas jednej z posiadówek postanowiłem sobie z nią dłużej pogadać na "drażliwe" tematy.

Absolutnie nie widziała problemów z błędami logicznymi, które prezentowała co kilka
  • Odpowiedz
  • 8
@emerald-city kiedyś to mojemu dziadkowi wytłumaczyłem...

Jak ktoś się rodzi debilem, całe życie jest debilem i na starość też jest debilem to tylko dlatego że jest starym debilem nie można go pouczać?

A bo starszemu należy się szacunek.
Każdemu należy się szacunek ale bycie starym debilem nie sprawia że nagle ma się więcej racji.

Koniec tematu
  • Odpowiedz
@emerald-city @octopussy8 @haabero
To taka trochę wschodnia mentalność ale nie tylko mówię tu o ruskich. Starzec to na pewno mądry i doświadczony życiem. Ale wg tego mógłby być nawet bezdomnym biedakiem, ty człowiekiem sukcesu ze szczęśliwa rodzina i to jego trzeba się słuchać ....
Xd
  • Odpowiedz
W wielu przypadkach, jakiegoś ogólnego doświadczenia życiowego, to może być prawda.

Natomiast w nauce i w informacjach o świecie to często jest obciążenie. Sama nauka nieporównanie rozwinęła się w ostatnke 50 lat i to czego uczyli się jako dzieciaki dziś często jest nieaktualne. Albo powstały nowe dziedziny, o których nawet nie śnili za ich czasów.
  • Odpowiedz
@emerald-city absolutnie się zgadzam jak ktoś jest zawziętym, zacietrzewionym debilem po 50 to będzie już tylko gorzej.
Ludzie głupi są came życie i tylko rodzina cierpi a w tym przypadku cały kraj.
  • Odpowiedz