Wpis z mikrobloga

@mickpl: I będzie jak w Szwecji - w komunalnych nikt nie będzie chciał mieszkać i zacznie się zapełnianie ich importowanymi konsumentami w wszelkich odcieniach z krajów trzeciego świata.
Państwo, zwłaszcza polskie, niech nie tyka nic z budowlanki.
  • Odpowiedz
@mickpl ciekawe kto będzie budował te komunalne xD? Strzelam że znane nam firmy będą wygrywały przetargi. A wiadomo jak wyglądają przetargi w PL xD
  • Odpowiedz
Robi się ciekawie XD


@mickpl: Tak, szukają głosów a po wyborach będzie znowu nas urabiać. Ale nic im to nie da bo na nastepnych wyborach dostaną głosy po 15% zarówno PIS jak i PO jak spróbują przegłosować robienie 0-2% deweloperom. Praca u podstaw mireczków i ich po prostu zmiecie na smietnik historii.
  • Odpowiedz
@mickpl: no skoro będą państwowe to ja tak to widzę tym bardziej:

-kolor skóry brązowy: +15 pkt do otrzymania mieszkania od państwa
-nie znający języka: +10 pkt
-pochodzący z krajów trzeciego świata: +10 pkt
-długotrwale na bezrobociu: +15 pkt
-mający trzy albo cztery czarne bombelki: +50 pkt JEZUS MARIA DZIECIOM ŻAŁUJESZ?!?!
-niskie zarobki (no jak jest murzynem z IQ mniejszym niż 80 to trudno żeby były wysokie): +10 pkt

Tak się
wredny_bombelek - @mickpl: no skoro będą państwowe to ja tak to widzę tym bardziej:

...

źródło: london

Pobierz
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: tylko ze sa roznice pomiedzy socjalnymi a komunalnymi, komunalne maja isc na wynajem dla "osob potrzebych" A socjalne to powinny byc kontenery na koncu swiata. Bo jak sie kontener pojawia to nagle duzo osob potrafi uregulowac zaleglosci.
  • Odpowiedz
  • 0
@wredny_bombelek

@mickpl: no skoro będą państwowe to ja tak to widzę tym bardziej:


-kolor skóry brązowy: +15 pkt do otrzymania mieszkania od państwa

-nie znający języka: +10 pkt

-pochodzący z krajów trzeciego świata: +10 pkt

-długotrwale na bezrobociu: +15 pkt

-mający trzy albo cztery czarne bombelki: +50 pkt JEZUS MARIA DZIECIOM ŻAŁUJESZ?!?!

-niskie zarobki (no jak jest murzynem z IQ mniejszym niż 80 to trudno żeby były wysokie): +10 pkt


Tak
  • Odpowiedz
-długotrwale na bezrobociu: +15 pkt

-mający trzy albo cztery czarne bombelki: +50 pkt JEZUS MARIA DZIECIOM ŻAŁUJESZ?!?!


@wredny_bombelek: Partyjna legitymacja: +21,37 pkt

@mickpl A poważnie są jakieś liczby jakie jest zapotrzebowanie na te "komunalne"? I wiadomo jaka to alternatywa dla aktualnie potrzebujących mieszkań?

Dosłownie jest przykład Szwecji gdzie 1 mln tak wybudowano, Polacy bardziej wolą mieszkać w mieszkaniach niż domach więc może to jakoś nie będzie aż taką klapą jak tam
  • Odpowiedz
@Saeglopur: nikt nie będzie chciał mieszkać xD już widzę te rzesze ludzi wolących wynajmować pokoje w wypierdzianych blokach i kamienicach za 1200 zł zamiast mieszkać samemu jak człowiek, w mieszkaniu za 700 zł. Jestem przeciwny mieszkaniom komunalnym, ale to co się #!$%@? na rynku nieruchomości to patologia w drugą stronę, przyda się jakaś równowaga.
  • Odpowiedz
@gokotgo: Masz tego dowody od lat 70 aż do dziś w wielu krajach Europy. Wg mnie to mogło by być dobre ale w życiu nie uwierze że racjonalnie będzie to w PL zrobione. I w życiu nie 700 pln a będzie to w opór drogie (dla budżetu państwa) i jak wspominałem zabetonuje ceny wysoko tym bardziej.

Realnie w PL masz i tak "już z górki" więc po co tu interwencje państwowe
Saeglopur - @gokotgo: Masz tego dowody od lat 70 aż do dziś w wielu krajach Europy. W...

źródło: Screenshot 2024-04-17 211740

Pobierz
  • Odpowiedz
@Saeglopur: ale to chodzi o to, że państwo będzie dotować te mieszkania komunalne, zamiast pakować hajs w kieszenie deweloperów. I będzie to coś około 700 zł. To jest plan na zboostowanie tragicznej dzietności, gołodupce zawsze się trochę mnożyły jak miały zapewnione tanie mieszkanie.
  • Odpowiedz