Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Taki apel do wszystkich użytkowników tagu, żeby iść na wybory (nie ważne na kogo będziecie głosować). Strategią wielu partii w tym kraju jest żeby zniechęcić wyborców, którzy by nie zagłosowali na nich, bo wtedy głosy oddane na nich będą miały większe znaczenie. W tym celu często przekonuje się ludzi, że ich głos i tak nie zmieni wyniku wyborów (pokazując np. zmanipulowane sondaże), albo przekonuje się w ostatnim momencie, że ludzie na których by zagłosowali nie są warci głosu (bo to ostatecznie powoduje mętlik w głowie i spadek chęci zagłosowania). Sztuczki stare jak świat, ale działają więc są i będą stosowane.

Od Waszych głosów dużo zależy. Nawet małe grupy wyborców, ale odpowiednio zmotywowane mogą wpływać istotnie na wynik wyborów. Dlatego np. wiele partii dba o górników, bo to bardzo dobrze zmotywowana grupa, która realnie wpływa na wybory.

Nie dajcie sobie wmówić, że nie ma na kogo głosować. Nie dajcie sobie wmówić, że Wasz kandydat na pewno kłamie (chociaż to często akurat jest prawdą, sprawdźcie, co mówił wcześniej, czy to nie jest zagrywka pod sondaże). Od tego głosowania będzie zależała moja i Wasza przyszłość za parę lat, bo wybory do europarlamentu są istotne jeżeli chodzi o rolę Polski w Europie. W naszym kraju niestety rzeczywiście deweloperzy nadmiernie wpływają na politykę i media, ale da się z nimi wygrać.
  • 7
  • Odpowiedz
@jacos911: Ludzie są rozgoryczeni nową władza, starą tym bardziej. Na samorządowych byla niska frekwencja, na tych będzie jeszcze inna. Ja od zawsze głosowałem i uważałem ze to obowiązek każdego obywatela. Od ostatnich wyborów moje podejście się drastycznie zmieniło, czuję się oszukany i nie zamierzam przykładać do tego reki.
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiPowrut88: Właśnie tak to działa, nie chodzisz na wybory, nie wybierasz tych którzy rządzą, w badaniach ankietowych wychodzi że Twoja grupa nie bierze udziału w głosowaniach więc nikt nie buduje pod Ciebie kampanii bo i tak nie dasz im głosu. A taki np. Oskar pójdzie na wybory, wybierze tego kto da mu Kredyt NaStart i będziemy mieli za rok katastrofę na rynku nieruchomości i w budżecie.
  • Odpowiedz
  • 2
@WielkiPowrut88: Ale teraz nie pójdziesz, to nie będziesz miał wpływu na wynik. Jeżeli pójdziesz Ty i jakiś Oskar to wynik jest 1:1 i partie mają po 50%. Jak Ty nie pójdziesz, ale pójdzie Oskar to jego partia ma 100% poparcia.
  • Odpowiedz
@jacos911: Ale ja głosowałem na KO z nadzieją na realizację ich obietnic. Tanie kredyty, tanie paliwo, tańsza energia, dobrowolny zus, obniżenie podatku belki itp. Póki co nic z tego się nie zadziało. Jak pójdę ja i Oskar to będzie 0:2 bo na pis się brzydze głosować.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88 zupełnie z ciekawości, bez krztyny złośliwości - po prostu chciałbym to zrozumieć. Co cię podkusiło, żeby tym razem uwierzyć w obietnice tej ekipy, wiedząc, że przed poprzednim dojściem do władzy również obiecywali i obietnic nie spełnili, w wielu wypadkach robiąc zupełnie na odwrót? Czy jesteś po prostu na tyle młody, że o tym nie wiedziałeś?
  • Odpowiedz