Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że na wykop wszyscy zarabiają tak minimum 10k na rękę. Nawet w pierwszej pracy mają tylko trochę mniej. A #programista25k to już nawet nie mówię. Kiedy stało się tak dobrze w PL? Kiedy prześcignęliśmy Niemcy, Francję a nawet Anglię? A USA to dwukrotnie. Co za wspaniały kraj ta Polska, wszyscy bogaci. Przynajmniej na wykop, bo w realu jakieś jełopy i durnie z innymi pensjami xD

#praca #pracbaza #finanse #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #polska #dobrazmiana
  • 27
  • Odpowiedz
@NowyStaryMirek: 10k na rękę to zarobki wyższe niż w Niemczech? Ok, zwykły fizol w Niemczech zarobi mniej ale np. w moim zawodzie (finanse) w Niemczech płaci się X2 za de facto te same rzeczy. Współpracuje też z pewnym zakładem produkcyjnym który ma zakłady w Polsce i Francji, produkują podobne produktyi struktura blue/white collars również podobna sednie wynagrodzenie pracownika w Polsce 9k PLN, średnie wynagrodzenie we Francji 5500 ale EUR. No i
  • Odpowiedz
  • 1
@NowyStaryMirek jakby tak się zastanowić, to każdy znajomy irl, o którym wiem że ma konto na wykopie... jest programistą. Więc z punktu widzenia mojej bańki śmieszą mnie takie wpisy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@NowyStaryMirek: Chodząc po Wrocławiu nigdzie nie widzę biedy. Restauracje pełne ludzi, mało kiedy da się wejść z ulicy bez rezerwacji wcześniejszej… Galerie pełne ludzi, parkingi pełne arteonow, tesli, bawar i meroli.
  • Odpowiedz
  • 0
@NowyStaryMirek: Ale jaka rzeczywistość, w Polsce są biedni ludzie i są tacy którzy zarabiają minimalna to nawet sporo osób, ale jednocześnie dużo z tych osób dostaje dodatki pod stołem, szara strefa w Polsce jest szacowana na 20% gospodarki, a na drugim biegunie masz 2 mln osób na jdg, z których znaczącą większość osiąga dochody znacznie powyżej średniej i są one bardzo nisko opodatkowane dzięki preferencjom podatkowym i możliwości obejścia zusu, przez
  • Odpowiedz
  • 1
@NowyStaryMirek: w it jest cos takiego jak overemployment, co wielu programistów wykorzystuje. Realnie nie pracuje sie 8h, wystarczy, że spotkania sie nie nakladają i już możesz cisnąc na 2 kontrakty full time w ramach 8h pracy. Przy tym już ci wychodzi kolo 40k na miesiac :) W tym zawodzie jednak wielu ludzi wybiera rynek zagraniczny co przeklada sie rowniez na wyzsza stawke.
  • Odpowiedz