Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że na wykop wszyscy zarabiają tak minimum 10k na rękę. Nawet w pierwszej pracy mają tylko trochę mniej. A #programista25k to już nawet nie mówię. Kiedy stało się tak dobrze w PL? Kiedy prześcignęliśmy Niemcy, Francję a nawet Anglię? A USA to dwukrotnie. Co za wspaniały kraj ta Polska, wszyscy bogaci. Przynajmniej na wykop, bo w realu jakieś jełopy i durnie z innymi pensjami xD

#praca #pracbaza #finanse #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #polska #dobrazmiana
  • 39
  • Odpowiedz
@NowyStaryMirek: "bogactwo" i "wysokie zarobki" to inne rzeczy. Kto jest "bogatszy" - typek co odziedziczył 2 mieszkania i działkę i zarabia 5k netto na UoP, czy gościu co wynajmuje kawalerkę ale zarabia 20k na B2B (od niecałego roku)?
  • Odpowiedz
produkują podobne produktyi struktura blue/white collars również podobna sednie wynagrodzenie pracownika w Polsce 9k PLN, średnie wynagrodzenie we Francji 5500 ale EUR


@DeoLawson: akurat we Francji to państwo połowę tego #!$%@? w podatku dochodowym.
  • Odpowiedz
@pyszniarz gdzie i kto zarabia 4k e w de? Chyba jedynie w statystykach xD


@NowyStaryMirek: Mnie też to zawsze zastanawia gdzie tyle płacą w DE, bo jak dostaję oferty w DE, i to w pracy analitycznej, biurowej, to ta oferta dobrze jak chociaż przebija delikatnie to co mam tu w PL. Nawet rekruterzy z DE czasem mi gratulują zarobków :D
  • Odpowiedz