Wpis z mikrobloga

Rok temu dostałem moją pierwzą prace w branży jako backend dev. Od stycznia wysłałem 61 cv, wziąłem udział w 6 procesach rekrutacyjnych z czego 4 zakończyły się rozmowami technicznymi. Pomimo pozytywnego feedbacku nie dostałem pracy. Czy moja kandydatura jako samouka jest traktowana jak kandydatura ludzi po bootcampach? Czy studia inżynierskie coś tu zmienią, czy to jest raczej kwestia skill issues i pozostaje mi grind leetcode i projektów? Gdy jestem pytany o powód zmiany pracy, to odpowiadam, że chce się rozwijać i pracować przy dużym projekcie, chociaż prawda jest taka że pracuje w zwykłym januszexie i chce się po prostu wyrwać. Co możecie mi doradzić?

#programista15k #programowanie #it #pracait
  • 28
  • Odpowiedz
@dudemeister: co pokazałeś? Jakieś własne projekty? Coś fajnego masz na githubie? Nikt nie patrzy dzis na papier, liczy się to, co sam robisz, bo tym własnie odróżnisz się od typowego absolwenta bootcampów. Pokaz pasję (jeśli masz), zaprezentuj jakieś fajne rozwiazanie, cos co samemu wymysliłeś.
  • Odpowiedz
@dudemeister: Tu jest jeden problem :) bo HR w naszym pięknym kraju odrzuca od razu jak masz cały rok doświadczenia, a chcesz na mida. Nawet jakbyś wiedział więcej niż mid co jest aktualnie w danej robocie. Nie potrafią zrozumieć, że rok dobrej roboty > pierdzenie w stołek przez 4 lata
  • Odpowiedz
@dudemeister

Ja rozumiem to tak:
"Kiedyś takich zatrudnialiśmy ale teraz trafiają nam się lepsi więc goń się leszczu"

Ja tylko raz miałem pozytywny feedback I mnie nie zatrudnili. Firma pracowała w innym języku w którym miałem zero doświadczenia i bardzo chcieli mnie zatrudnić ale uznaliśmy wspólnie ze to nie będzie dla nas owocne bo oni będą mi musieli dużo płacić za czas gdy będę zbierał doświadczenie a ja znowu nie bardzo
  • Odpowiedz
Od stycznia wysłałem 61 cv, wziąłem udział w 6 procesach rekrutacyjnych z czego 4 zakończyły się rozmowami technicznymi. Pomimo pozytywnego feedbacku nie dostałem pracy.


@dudemeister: pozytywny feedback po rozmowie technicznej to oferta pracy spełniająca oczekiwania, wszystko inne to po prostu grzeczna odmowa, a co za tym idzie negatywny feedback
  • Odpowiedz
@Ulyssos: od 20. Zarówno w obecnej jak i poprzredniej pracy zwracali na to uwagę. Oczywiście nie w przypadku seniorów, którzy mieli duzo więcej rzeczy do pochwalenia się. I nie pracuje w korpo, bo może tam faktycznie wygląda to inaczej.
  • Odpowiedz