Wpis z mikrobloga

Szukam szukam i znaleźć nie mogę. Jeśli są trzy pasy ruchu przed przejściem dla pieszych i pas najbardziej na prawo służy do skrętu w prawo, więc kierowcy oczywiście mocno zwalniają, to wyprzedzając taki samochód przed przejściem popełniam takie samo wykroczenie jakbym wyprzedził pojazd jadący dalej prosto? Z tego co widzę w przepisach to odpowiedź brzmi tak i mam obowiązek nagle przyhamować np z 50 do 10 km/h.
Zdjęcie poglądowe ale mniej więcej chodzi mi o to samo. Różni się tylko kierunek skrętu.
#polskiedrogi #prawojazdy #samochody
Nobody32 - Szukam szukam i znaleźć nie mogę. Jeśli są trzy pasy ruchu przed przejście...

źródło: 18698346423_21440b4358_c

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@PiszeCzasen: @gomjeden Tak myślałem. Ale jednak jest trochę absurdalne jeśli pojazdy stoją w korku i poruszają się z prędkością 5km/h. Jeśli pojazd akurat stoi to go wymijam, ale wystarczy że akurat przed pasami lekko ruszy i już 15 punktów karnych można dostać jeśli się akurat przejeżdża
  • Odpowiedz
@Nobody32: problem leży w patologicznie zaprojektowanym przejściu dla pieszych, które przyczynia się do takich sytuacji - powinno zostać zlikwidowane lub przebudowane (światła).
  • Odpowiedz
@Nobody32: Tak, oczywiście, że masz się prawie zatrzymać. Przebiję cię i powiem ci, że jak jest przejście za skrzyżowaniem, a ktoś właśnie wyjechał z podporządkowanej i to też będzie wyprzedzanie xD

Tak, te przepisy są idiotyczne w tej formie, a wieszanie psów na kierowcach często jest kompletnie nieuzasadnione.

To teraz sobie wyobraź miernoty drogowe, które wszystkim jadącym +10/20 ponad limit, że oni zawsze na 100% jeżdzą legalnie xD
  • Odpowiedz
@gomjeden: No to przejście podziemne. Może być też połączenie różnych metod w zależności od natężenia ruchu pieszego w danym kierunku. Na skrzyżowaniu obok mnie są światła i przejście podziemne, a kilkaset metrów dalej jest kładka.
  • Odpowiedz
@Nobody32: tak. Jeśli widzisz zwalniający przed tobą to nie wiesz czy nie zwalnia żeby przepuścić pieszego. Jak jest korek to omijać możesz, pod warunkiem że na przejściu nie znajduje się pieszy. Te przepisy może i nie są takie absurdalne, ale infrastruktura drogowa jest do bani. W Niemczech nie spotkałem przejścia niekierowanego na drodze o więcej niż jednym pasie ruchu w obu kierunkach
  • Odpowiedz
@gomjeden: co za bzdury kładka to koszt, taniej namalować pasy ()

No dobra nie są to bzdury, ale powodem raczej jest koszt niż utrapienie ludzi ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Ale jednak jest trochę absurdalne jeśli pojazdy stoją w korku i poruszają się z prędkością 5km/h.


Co jest absurdalne w tym, że nie wiesz (bo nie widzisz) czy po przejściu idzie pieszy?

Jeśli pojazd akurat stoi to go wymijam


Wymijasz pojazdy na pasach do ruchu przeciwnego, nie stojące obok ciebie

, ale wystarczy że akurat przed pasami lekko ruszy i już 15 punktów karnych można dostać jeśli się akurat przejeżdża


@Nobody32:
  • Odpowiedz