Wpis z mikrobloga

Muszę się nauczyć radzić sobie z błędami w pracy
Dosłownie nikt się tym nie przejmuje tak jak ja.

Gdy raz na kilka mc dam dupy to mam wrażenie, że zaraz wyrzuca mnie z pracy a nigdy nikt mi nic takiego nie powiedział, nie nakrzyczał, nje zwrócił uwagi ot dzieje się, zdadzą się.

Przełożeni nie dają mi do zrozumienia, że to coś tragicznego, więc czemu ja to tak przeżywam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gownowpis #zalesie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZenujacaDoomerka ten się myli, kto nic nie robi. Najważniejsze, to uczyć się na błędach, nie podchodzić do analizy takich emocjonalnie - przemyśleć jaka była sytuacja, co się działo, jaka była przyczyna bledu i znaleźć opcje na przeciwdziałanie takim błędom w przyszłości - czyli, przeanalizuj, znajdź przyczynę, znajdź rozwiązanie, nie grzesz więcej
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka może za bardzo utożsamiasz się z wykonywaną pracą i twoje ego mocno cierpi na tych błędach? Been there, minęło po ~ 10 latach pracy zawodowej xd Pamiętaj, nie myli się ten co nic nie robi, więc uszy do góry i nie przejmuj się. Ważne, żeby po takim błędzie przemyśleć sobie sprawę i pomyślec co do błędu doprowadziło i jak nie dopuścić do niego ponownie.
  • Odpowiedz
Dosłownie nikt się tym nie przejmuje tak jak ja.


@ZenujacaDoomerka: Pytanie czy te błędy są dla kogoś niebezpieczne, czy np. ich naprawienie jest kłopotliwe. Jest różnica między tym, że mechanik nie dokręci komuś końcówki drążka kierowniczego w passacie czy architekt zaprojektuje za słaby strop a tym, że pracownik działu reklamy zrobi literówkę w jakimś słowie.
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka: Rozumiem, więc ludzkie życie od tego nie zależy i jeśli dobrze rozumiem, firma przez to nie zbankrutuje itd. to nie ma co się bardzo przejmować, ale lekceważyć też nie ma co, najlepiej po prostu wyciągnąć naukę z tego błędu, żeby minimalizować jego wystąpienie w przyszłości.
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka: Wynika to z twojego braku pewności siebie. Uważasz że jesteś za słaby w tym co robisz i każdy błąd to porażka która może skończyć twoją karierę.
Kiedyś mózg człowieka reagował strachem i adrenaliną na drapieżników. Ciebie ktoś tak wytresował że reagujesz tak na błędy w projekcie.
  • Odpowiedz