Wpis z mikrobloga

Dlaczego w świetnych lokalizacjach wciąż mamy te pseudo-ogrody wyglądające jak fawele? Zamknięte, ogrodzone murem lub drutem kolczastym, wyglądające jak slumsy. Działki ROD to nie zielone płuca miasta, to marnotrawstwo cennego terenu! Zamiast sadzić pomidory i rozpalając grille, moglibyśmy tam budować mieszkania, zarówno komercyjne, jak i socjalne. To lepsze rozwiązanie dla wszystkich mieszkańców. Change my mind

Przykładów jest wiele jak ten na zdjęciu. Gdańska Ergo Arene i sąsiadujące z nią slamsy.

#nieruchomosci
cyberhero - Dlaczego w świetnych lokalizacjach wciąż mamy te pseudo-ogrody wyglądając...

źródło: ergo

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@cyberhero Sugerujesz wysiedlenie 100 ludzi z miejsc w które włożyli serce i ostatnie oszczędności? Mi osobiście nie przeszkadzają rody przy ergo. Bardziej ergo, bo gdy są imprezy korkuje się cała żabianka i pod blokami stoją goście tego przybytku.
  • Odpowiedz
@cyberhero: Likwidują, ale powoli, bo sieroty z PRL płaczą. Kiedyś M2 w wielkiej płycie, boazeria, maluch i ROD to była definicja klasy średniej.
  • Odpowiedz
@WrzeCiOna: Przecież oczywiście że nie zlikwidowano ogródków w tamtym miejscu tylko postawiono obok nich. Można zobaczyć na zdjęciach z 2002(albo '85 ale słaba rozdzielczość). Historia jakich PEŁNO w całej Polsce. Okolica się rozwija miasto poszerza ale nikt nie może dotknąć świętych ogródków działkowych. Cud że chociaż pod drogi się je czasami usuwa.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: odpowiadam na Twój post w którym napisałeś z gwiazdką o tłumaczeniu ewentualnym deweloperuchów co do likwidacji rod. Konto Ci przejęła kolejna zmiana czy co?
  • Odpowiedz
@Reanef: Nie wiem, co Ty sobie uroiłeś, ale wsadź sobie w dupę swoje agresywne projekcje. Uważam, że ROD-y powinny zostać zlikwidowane, dzierżawcy powinni dostać rekompensatę za zerwanie umowy, a tereny powinny zostać przekształcone w ogólnodostępne parki przez właściciela gruntów, czyli miasto. O deweloperach nic nie pisałem, nic nie myślałem i nie odpowiadam za czyjeś zwidy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin

I po co ci tyle tych parków? Dziś odczuwasz ich braki? Parki poza kilkoma niedzielami z ładna pogoda jak się wszyscy rzuca na nie - są w przeciętny dzień puste. A Ty chcesz zwielokrotnić ich liczbę- po co? Dla kogo? Niektóre z nich byłby gigantyczne. Jest to doskonała okazja do zabudowy mieszkaniowej na potrzeby miasta, jak 1/4 zostanie na parki to wg mnie i tak za dużo.
  • Odpowiedz
I po co ci tyle tych parków?


@del855: A po co Ci tyle kurników na wynajem?

Z parków skorzystają mieszkańcy przynajmniej, a nie znów januszki przyjadą "inwestować" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin

Przecież wyraźnie napisałem, że te miejsca mają być zadbuowane na potrzeby miasta - to doprecyzuje - przez miasto. Mają tam powstać tbs gdzie to miasto będzie wynajmować ani nie za drogo ani nie za tanio. Takie mieszkania nigdy nie będą staly puste.
  • Odpowiedz