Wpis z mikrobloga

Jest wiele rodzajów obrzydliwych, podłych ludzi i zwyrodnialców, ale nie ma gorszego gatunku zwyrodnialca od wzrostowiczów i naganiaczy na dalsze wzrosty na rynku nieruchomości w Polsce.

Jest to praktycznie okradanie z życia młodego pokolenia, które będzie musiało poświęcić ogrom dodatkowego czasu na zapiertol, żeby zapracować na sumę, którą przepłaca za kurnik, a przepłaca spokojnie kilka tysięcy z metra. To są lata dodatkowego zapiertolu i niejednokrotnie kilkaset baniek w kieszeni, które ten człowiek mógłby poświęcić na podróże, dokształcanie, inwestowanie, rozwój, rozpoczęcie małej działalności itd.

Jest to o tyle obrzydliwe, że chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że obecna cena kurników jest adekwatna do ich wartości, do realiów w tym kraju i zarobków. Nieliczna grupa pewnie wierzy, że taka wycena jest godziwa, ale to już temat dla psychiatrów i specjalistów, tutaj absolutnie nie będę się z chorych ludzi śmiał, ani ich krytykował.

#nieruchomosci #koalicjadeweloperska #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkanienastart
  • 52
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista Gardzę również. Dla mnie zwykły śmieć jest wyżej w hierarchii od takich cwaniaków, przynajmniej nie działa na szkodę społeczeństwa żeby samemu nachapać się jak najszybciej i jak najwięcej na garbach oszczędzających, którym ceny bezustannie odlatują
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: uwaga zdradzam sekret ani wzrostowicze ani spadkowicze nie mają wplywu na trend w ktorym pojdzie rynek, kapital ktory o tym decyduje nie siedzi w rekach ludzi fantazujacych na wykopach.. cokolwiek tu napiszemy to tylko akademickie dyskusje
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: uwaga zdradzam sekret ani wzrostowicze ani spadkowicze nie mają wplywu na trend w ktorym pojdzie rynek, kapital ktory o tym decyduje nie siedzi w rekach ludzi fantazujacych na wykopach.. cokolwiek tu napiszemy to tylko akademickie dyskusje


@hu-nows: this. W tym kraju nie ma demokracji, 5 osób decyduje o wszystkim.

  • Odpowiedz
dokształcanie, inwestowanie, rozwój, rozpoczęcie małej działalności


@MakiawelicznyAltruista: ogółem masz rację, ale też za dużo wiary w młodych ludzi którzy w bynajmniej nie marginalnej części #!$%@? to. Ba, ci co myślą o wyżej wymienionych kwestiach wolą jednak w nie zainwestować, wiedząc, że dzięki temu łatwiej dorobią się kurnika, tylko trochę później.
  • Odpowiedz
@bandera: nie zgodzę się, że u Nas będzie jak w Londynie czy Berlinie. Top 5 miast Polski to tylko przystanek dla wszelkiej maści Hindusów, Nepalczyków i Afrykańczyków, tutaj nie ma takiego socjalu jak tam. Dodatkowo dużo więcej im zostanie jak będą jeździć dla Pyszne czy Glovo i wynajmować pokój gdzieś dalej w Europie niż cebulandii. Polska jest średnio atrakcyjna dla samych Polaków, a co dopiero mowa o kimś, kto tu przyjechał.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: Masz autorze racje, ja sam kiedyś myślałem nad kredytem na mieszkanie ale sobie odpuściłem nie warto, za kilka lat spekulanci, będą mieli pełny portfel mieszkań ale nie będzie kto ich wynajmować, nawet sprowadzenie uchodźców nic nie zmieni w tej materii.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista skoro koszt budowy wg GUS to 6300 zł za m2, a deweloper nie robi tego charytatywnie to musi zarobić jeszcze chociaż 25% to już daje minimum 8-9k za m2. A gdzie koszt działki? W centrum miasta jest mega droga, gdzieś dalej trochę tańsza, ale wciąż jest to duży koszt.
  • Odpowiedz