Wpis z mikrobloga

@lentilek: Zdaje sobie sprawę. To jest jedna z niewielu zaslug tych złodziei (tzn peesu, konfa jeszcze nie miała okazji). jak sie przez 8 lat miało całkowitą władzę to coś tam sensownego udało im sie zrobić(jeszcze bym dodał tą konfiskatę aut dla alkusów). nie zmienia to faktu że #!$%@?..li dziesiątki miliardów a nakradli setki milionów.
  • Odpowiedz
a działa to również na allegro pay


@brednyk: działa, tyle że jak zawarłeś umowę przed wejściem ustawy w zycie to nie muszą sprawdzać, podejrzewam że do czasu zmiany limitu
  • Odpowiedz
@DzonySiara: Nie zgodzę się. Bank powinien odpowiadać jeżeli udzeli komuś kredytu, kto nie jest tobą. Poza tym jak ktoś operuje wysokimi kwotami to ma niestety problem bo dodatkowo musi ciągle pamiętać żeby go zastrzegać i odstrzegać.
  • Odpowiedz
@sonig Dokładnie, w punkt. Dlaczego ja, jako uczciwy obywatel, mam dbać o to, by bank z milionowymi zyskami nie został oszukany poprzez wyłudzenie pożyczki na moje skradzione dane osobowe? To oni powinni weryfikować, a druga sprawa że powinni odpowiadać za nieświadomą pomoc w popełnieniu przestępstwa, bo przyjęli skradzione dane osobowe.
  • Odpowiedz
@DzonySiara: niby spoko opcja, ale nie myślcie że to daje 100% bezpieczeństwa. Teraz oszust pójdzie z waszym peselem do czeskiego providenta i tam dostanie chwilówke na 250k koron zamiast w polskim na 50k zł
  • Odpowiedz
  • 0
Chyba najlepsze rozwiązanie jakie mogło zostać wprowadzone...


@DzonySiara:
Najlepsze rozwiązanie to byłaby zmiana prawa na normalne - takie, przy którym nie musisz spłacać zobowiązań, których nie zaciągnąłeś a odkręcenie sprawy to jeden dwuminutowy telefon.
  • Odpowiedz