Wpis z mikrobloga

Kocham być ateistą, to moja najważniejsza część osobowości.

Jako prawdziwy certyfikowany ateista (serio, jestem w stowarzyszeniu racjonalista.pl a moje konto dobiło do poziomu Jeździec Apokalipsy) jestem konsekwentny w swoich poglądach. Kiedy dziewczyna mówi, że mnie kocha to kwituje to erudycyjnym uśmieszkiem mówiąc, że to tylko reakcja chemiczna i jej się tak tylko wydaje. Zadaje więc różne podchwytliwe pytania w stylu: „Czy skoro nie jesteś w stanie mnie nie kochać, to oznacza to, że Twoja miłość nie jest wolna, a więc tak naprawdę nie kochasz?” albo: „Czy kochałabyś mnie gdybym był kimś, kogo nie da się kochać?”. Dochodzę do wniosku, że dziewczyna wierzy w „miłość luk” (wypełnia luki w rozumowaniu miłością).

Twierdzę także, że to na twierdzącym spoczywa ciężar dowodu, więc to ona powinna ją udowodnić. Tak się jednak wtedy składa, że dziewczyna przedstawia pożałowania godne, urągające rozumowi argumentacje w stylu: „Kocham cię, bo inaczej nie byłabym dla ciebie taka dobra” czy nawet: „Kocham cię, bo po prostu czuję taką pewność”.

Zaczynam tworzyć wtedy z kumplami memy o dziewczynach „kochających” chłopaków. Np. „Kiedy „kochasz”, ale nie jesteś w stanie wymienić żadnego filozofa poza Małym Księciem, a oksytocyna to da ciebie coś do okularów”.

Ostatecznie rozstaje się z dziewczyną i śmieje się z tych wszystkich copiumowców co uwierzyli w bajki o „miłości”. Sprawa jest zresztą bardzo prosta: skoro miłość istnieje, to skąd tyle egoizmu, zła w ludziach?

Jak coś świetnego istnieje, to się z tego korzysta, jak z jedzenia. Czy więc miłość to nie tylko wymyślne pocieszenie dla słabych rozumem? Tyle argumentów, a coś rzekomo tak wielkiego jak miłość nie wytrzymuje ani jednego.

#racjonalizm #filozofia #pasta #fakty #bekazlewactwa #religia #ateizm #katolicyzm #ciekawostki #heheszki #humor
Luminarz_Osobisty - Kocham być ateistą, to moja najważniejsza część osobowości.

Jako...

źródło: depositphotos_207253946-stock-illustration-confident-emoticon-presenting-his-hands

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
kubako, jakby ktoś nie wiedział to największy konsekwentny ateista na forum racjonalista, polecam, legenda


@Luminarz_Osobisty: W sumie to ciekawe po co piszesz takie rzeczy? Mają mnie zdyskredytować, wyśmiać, czy co?

A jeszcze ciekawsze, jest to, że promujesz niby prawdę (jedyną prawdziwą prawdę tm) bo zakładam, że tego typu wartości łączysz z bogiem, religią chrześcijańską itp. A robisz to wklejając pasty zawierające nieprawdę, a po moim nawiązaniu do innej pasty o
  • Odpowiedz
@Luminarz_Osobisty: Wymieranie starszych Europejczyków i Amerykanów powodujące globalny spadek odsetka ateistów to niestety prawda ;)

A wracając do religii to w liczbach dotyczących praktyk religijnych wśród młodych ludzi, też widać wyraźny trend spadkowy.
Po prostu dziś o świecie wiemy na tyle dużo, żeby nie potrzebne są wymyślane na poczekaniu mityczne tłumaczenia tego czemu słonko wstaje co rano, albo czemu babcia umarła. Starzy wymrą, a młodzi nie wejdą nigdy w ich
  • Odpowiedz
Sprawa jest zresztą bardzo prosta: skoro miłość istnieje, to skąd tyle egoizmu, zła w ludziach?


@Luminarz_Osobisty: Bardzo proste — większość ludzi jej zwyczajnie nie doświadcza.

Jak coś świetnego istnieje, to się z tego korzysta, jak z
  • Odpowiedz